fbpx

Beton santraline çifte mühür! Belediyeden sonra valilik de mühürledi

Beton santraline çifte mühür! Belediyeden sonra valilik de mühürledi
Yayınlanma tarihi : 05 Mart 2016 8:40

Seferihisar.com ve Ege Ekspress’in ortaya çıkardığı beton işletmesi, Seferihisar Belediyesinin mühründen sonra tekrar faaliyet göstermesi üzerine İzmir Valiliği tarafından bugün mühürlendi.

Kaçak beton işletmesi Camikebir Mahallesi’nde yerleşim alanına 500 metre mesafeye konuşlandırılmış ve halkın tepkilerine neden olmuş, işletme yetkilileri  “Biz bu tesisi özel izinle kurduk ve tüm evraklarımız yasal” açıklamasında bulunmuşlardı.DSC_8909Ancak haberimiz üzerine harekete geçen Seferihisar belediye ekiplerine yasal bir belge gösterememişlerdi.

Yapılan araştırmalarda tesisin hiçbir izni ve işletme ruhsatı olmadığını ortaya çıkaran belediye ekipleri tesisi mühürlemişti.

Dün, Seferihisar Belediyesi valilik ve doğal kaynaklar ruhsat müdürlüğü ile temasa geçmişti.

Firma sahipleri ise Seferihisar Belediyesinin mührünü hiçe sayarak çalışmaları sürdürmüş “Burayı kapatmaya kimsenin gücü yetmez” şeklinde tepki vermişlerdi.DSC_8911İzmir valiliği kaçak beton santralini bugün 15.00 itibariyle faaliyetten men etti.DSC_8906

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (9)
 • GERÇEK dedi ki:

  Kurulana kadar aklınız nerede idi,Art niyet var

 • Sessiz adam dedi ki:

  Sayin madenci sana katiliyorum arastirmadan yorum yapanlari dikkate almayin memleket herkese yeter seferihisar ufak biyer degil gitmek istiyen birakip gidebilir hayirli aksamlar

 • Sığacık İzmirli dedi ki:

  İnsan ister istemez düşünüyor,koca İzmir’de yer mi yok diye.Turistik bir bölgeye çimento fabrikası kurulur mu? Turizmi bırak; mandalin ve zeytin ağaçları ne olur ? Yerleşim yerlerine bu kadar yakın yerde çimento tozları insan sağlığına nasıl etki eder ? Şasırsam mı ,kızsam mı ,başımı alıp gitsem mi bilemedim…

 • NEDİM GÜNGÖR KURUBAŞ dedi ki:

  BELEDİYE VE VALİLİĞİN YAPTIRIMINI DESTEKLİYOR VE DUYARLILIKLARINDAN DOLAYI KUTLUYORUM. BU BETON PLANT İNE 500M MESAFEDE OTURUYORUM YARATTIĞI ÇEVRE SORUNLARINA İLAVE OLARAK YERLEŞİM YERİMİZİN YOLUNU KONTROLDEN UZAK OLARAK AŞIRI SÜRAT LE KULLANAN ONLARCA, 40 TONLUK HAFRİYAT VE BETON NAKİL ARAÇLARININ ALTINDA KALMAKTAN KURTULDUK.

 • Madenci dedi ki:

  Selma hanım araştırma yapmadan sallamayınız lütfen. Gereksiz tartışmalara yelken açmayınız ve insanların kafasını artık bulandırmayınız. Rodövansta dahil olmak üzere kiralama yapılabilir,kiralama işletme anlamında olur.Maden tesisinde uzmanlık gerektiren işler için iş satınalınabilir. Yeter artık kötü yorumlarınızı kendinize saklayın.

 • Madencilik uzmanı Selma... dedi ki:

  Maden uzmanı
  Sevgili çevreci Seferihisarlılar ve ilçenin yönetim kademesinde görev yapan siyasi ve kamu görevlileri…
  Haynes madencilik Ltd.Şti tarafından kiralanan sahanın bir kısmı başka firmaya kiraya verilmiştir. Yani devletten kiralanan alan devletin haberi olmadan ikinci firma veya şahıslara kiraya verilmiştir.
  Bir anlamda devlet malı üzerinden rant sağlanmıştır. Hiç uğraşmayın bu konuyu başbakanlığa veya enerci bakanlığına bildirin Haynes madenciliğin sözleşmesi fes edilecektir. Konu hu kadar basit… Kısacası o bölge doğaya terk edilmiş olacaktır…

 • Halktan dedi ki:

  Seferihisarda daha iş gücü olsun yatırımlar olsun daha çok gelişip istihdam sağlanacağına,bütün yasal işlemlerini tam tamına yapmış üretim yapmak isteyen beton santraline böyle bir yalan yanlış haberlerde bulunmanızı anlamış değilim.İnsanlara da yanlış bilgi vermektesiniz.Hiç mi Allah tan korkunuz yok ? Nasıl seferihisara gelmiş yatırım yapmak isteyen dürüst bir müdüre böyle bir hitamlarada bulunuyorsunuz? Insanlık bu kadar mı yerler altına indi ,SORUYORUM?

 • Ali Gözen dedi ki:

  Birkaç gündür bu haberle ilgili yapılan yorumları takip ediyorum. Bazı yorumların bir süre sonra gazete tarafından silindiğini fark ettim. En son dün akşam hazır beton işletme müdürünün yazdığı yorum vardı, şuanda onun da silindiğini gördüm. Acaba bu yorumların silinmesinin maksatı nedir?

 • Sabahat Balgatlı dedi ki:

  İzlemeye devam etmek gerek. Para sahibi para kazanacağı konularda kapıdan çıkarsanız pencereden girer. Benden uyarması