Seferihisar Emlak

İzmir’in Seferihisar ilçesinde, koltuktan boynunun üzerine düştüğü gerekçesiyle hastaneye kaldırılan çocuğun beyin ölümü gerçekleşti. 3 yaşındaki talihsiz çocuk, 3 gündür yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu.

İzmir’in Seferihisar ilçesinde, koltuktan boynunun üzerine düştüğü gerekçesiyle hastaneye kaldırılan çocuğun beyin ölümü gerçekleşti. 3 yaşındaki talihsiz çocuk, 3 gündür yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu. Koruyucu anne S.Ü ve komşusu tarafından, koltuktan boynunun üzerine düştüğü iddiasıyla Seferihisar Devlet Hastanesi’ne getirilen ve daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım ünitesine sevk edilen, 3 yaşındaki G. B. Ç’nin beyin ölümü gerçekleşti. Talihsiz çocuk, makinaya bağlı olarak nefes alabiliyor.

Çocuğun cezaevindeki annesi A.Ç, çocuğunun koruyucu aileye verildiğinden haberi olmadığını iddia ederek, suç duyurusunda bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, koruyucu aileye verilen çocuklarla ilgili gerçek aileden izin alınması konusunda yasal bir zorunluluğun bulunmadığını, çocuğun düşme sonucu yaralandığına yönelik doktor raporlarının bulunduğunu, konunun tıbbi ve hukuki olarak yakından takip edildiğini söyledi.