Seferihisar Emlak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, dünyada eşine benzerine rastlanamayacak bir skandala imza attı. Vatandaşın haberi bile olmadığı 110 lira katılım borcu için 6 milyon liralık haciz yaptı.

İzmirli avukat ve işadamı M.K, İzmir Büyükşehir Belediyesi sayesinde önemli bir tecrübenin sahibi oldu.  Aynı zamanda iş adamı olan avukatın bir gayrimenkulünün bulunduğu yerde kaldırım çalışması yapan belediye,  çevre sakinlerine 100-110 TL arasında bir katılım payı çıkardı. Ancak bu borç sakinlere tebliğ edilmedi. Aradan  6 sene geçtikten sonra işadamı bankadaki birikimlerinin, ticari hesaplarının bloke edildiğini öğrendi…

Aynı zamanda iş yerinde ve şirkette kullandıkları 9 araç da yakalamalı olarak hacz edilmişti. Tüm gayrimenkuller de hacizden nasibini almış, üzerlerine tedbir konmuştu.

Şaşkına dönen işadamı olayı araştırınca, bütün bu işlemlerin belediyenin 110 liralık alacağı için yapıldığını öğrendi. Ancak borçtan haberi yoktu.  Belediye tebligat yapmak yerine askı usulünü tercih etmişti.  Yasalara aykırı yapılan bu duyuru sistemine ve yapılan 6 milyonluk hacze itiraz eden avukat “Tebligatı yasalara uygun olarak yapsanız bile, borç kadar haciz hakkınız var” demesine rağmen durumu kimseye anlatamadı.Belediyenin çok bilen bürokratları büyük bir cüretle, “Biz böyle yapıyoruz” cevabını verdiler.

110 lira borç için 6 milyon lira haciz yapan, gayrimenkullere tedbir koyduran, araçlara yakalama çıkartan ve milyonlarca liralık banka hesaplarını bloke ettiren İzmir Büyükşehir Belediyesi dünyada bir ilke imza atarken,  İzmirli avukat ve işadamı bu işi yapanlar hakkında dava açmaya hazırlanıyor.

Sorumluların bulunması için belediyeye yaptığı müracaata henüz cevap verilmedi. Ancak işadamı”Bu işin yakasını bırakmayacağım. İnanılmaz zararlar gördüm.  Tebliğ edilmeyen 110 liralık borç için trilyonlarca lira haciz yapma, araçlarıma yakalama çıkartma, banka hesaplarımı bloke etme hakkını belediyeye kim vermiştir, böyle bir saçmalık olur mu?” diye konuştu.

MUUU

MUTLU TUNCER’İN YORUMU

Bu işe Aziz Kocaoğlu‘nun bir cevap vermesi gerekiyor!  Halkçı belediyenin yaptığına bakın.  110 liralık borcu tahsil etmek için binlerce lira harcayacaklarına adama bir telefon etselerdi  bu kadar uğraşmalarına gerek kalmazdı. Üstelik zaman aşımına uğramış bir borcu böyle bir yolla tahsile kalkışmak zorbalık değilse, nedir?

Bu skandalın hesabını kim verecek?

CHPli Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu mu, bürokratları mı?

Bekliyoruz…

Ama bir şey daha söylemeden edemeyeceğim… CHP zihniyeti böyle ise; Allah bizi CHP iktidarından korusun.  Maazallah  bu zihniyette bir CHP iktidarı düşünün. Bir de vergi dairelerine borcunuz olduğunu…  Bir hayal edin bakalım…