DOLAR

33,0413$% 0.65

EURO

36,0249% 0.4

STERLİN

42,9931£% 1.08

GRAM ALTIN

2.559,20%0,41

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

BİTCOİN

1987159฿%1.99624

a

Büyükşehir’den Seferihisar’a hizmet atağı!

Büyükşehir’den Seferihisar’a hizmet atağı!
0

BEĞENDİM

Tunç Soyer’in, Gürhan Özata’yı Yerel Hizmetler Şube Müdürü olarak Seferihisar’a atamasının ardından büyükşehir hizmetlerinde ciddi artış oldu.

SEFERİHİSAR’A HİZMETLER BİR BİR GELMEYE BAŞLADI!

Seferihisar Belediyesi’yle ortaklaşa ilçenin cadde ve sokaklarının yenilenmesiyle başlayan hizmet yağmuru kapsamında önce Ballıkuyu Caddesi’ndeki tüm taşlar yenilendi. Daha sonra Karakayalar’dan Kuşadası Köprüsü’ne kadar ana caddenin sağ ve soluna yeni asfalt döküldü. Böylece ilçeye girişte çirkin görüntüler giderildi. Geçici revizyon yapılan bu bölümde kalıcı hizmetlere ise 2020 yatırım programı kapsamında başlanacak.

Yine Seferihisar Belediyesi’yle birlikte Karakayalar-Kuşadası Köprüsü arasında yaya ve bisiklet yolları yapılacak. İlçenin iki yönden girişi AB standartlarına uygun hale getirilecek.

KOCAÇAY ÖRNEK GÖSTERİLECEK

Yenihaber olarak 35 yıldır aralıksız gündeme taşıdığımız Kocaçay’da Tunç Soyer döneminde düzenleme yapılmış olsa da çay yatağı ve kenarı, tam manasıyla amacına uygun hale getirilememişti. Geçtiğimiz haftalarda buraya büyükşehirden bir iş makinesi getirildi ve çay yatağı ıslah edildi. Bu bölge de 2020 yatırım programına alınacak. Burada Seferihisar Belediyesi’yle ortak gerçekleştirilecek projeyle yürüyüş ve bisiklet yolları, yeni spor alanları oluşturulacak. Peyzaj çalışmaları gerçekleştirilerek Seferihisar’ın sosyal yaşamına renk katacak bir hale getirilecek.

Seferihisar’ın en büyük sorunlarının başında gelen otopark meselesi de yine 2020 yatırım programına alınarak kalıcı şekilde çözümlenecek.

GÜRHAN ÖZATA KİMDİR

1959 doğumlu olan Özata, belediyecilik deneyimine 1992 yılında Ürkmez’de adım attı. O zaman yeni belde olan Ürkmez’de belediyenin çeşitli kademelerinde görev alan Gürhan Özata, Büyükşehir Yasası ile bu beldenin mahalleye dönüşmesinden sonra Seferihisar’da görev aldı.

Tunç Soyer’in ilk beş yıllık döneminde Seferihisar Belediyesi’nin Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevini yürüttü. Soyer’in ikinci döneminde belediye meclisi üyeliğine seçilen Özata, 5 yıl süreyle belediye başkan yardımcılığı yaptı. Tunç Soyer’in İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmesinin ardından da Soyer tarafından Seferihisar’a Yerel Hizmetler Şube Müdürü olarak atandı.

MUSTAFA KARABULUT’UN YORUMU!

Büyükşehir’i temsilen Seferihisar’a atanan ve büyükşehir daire başkanlarıyla koordineli çalışarak ilçemizin önemli sorunlarının çözümünü sağlayacak olan Özata’nın makamına yaklaştığımızda bizi karşılayan görevlilerin eşliğinde Özata’nın makamına ulaştık. İlk gözlemlerime göre sanki orada bir mini belediye başkanlığı oluşturulmuş gibiydi.

Özata’nın makamına girdiğimizde 8-10 dakika süreyle yapılması gereken hizmetler konusunda vatandaş ile telefonda konuşulduğuna şahit oldum. Özata, telefonun diğer ucundaki insanlara; “Abi biraz daha sabredin. Büyükşehirden istenen tüm hizmetler bir bir yapılacak” diyordu.

Özata’nın telefon konuşması bittikten sonra büyükşehrin ilçeye yapacağı hizmetleri konuşmaya başladık. Özata; ‘’Belediye başkanımız İsmail Yetişkin ile koordineli olarak Seferihisar’ın tüm sorunlarını çözmeye talibiz. Öncelikle şunu belirteyim, Seferihisar Belediyesi’nde 5 yıl süreyle belediye başkan yardımcılığı görevini yürüttüm. Bölgenin tüm sorunlarına hakimim!.. Ayrıca gerek merkezde gerekse mahallelerimizde yaşayan insanlarımızın taleplerini biliyorum’’ dedi.

Bu açıklama üzerine; Özata’ya sordum; ‘’Sevgili Gürhan Bey, Seferihisar, son on yılda Aziz Kocaoğlu ile Tunç Soyer’in arasının çok da sıcak olmadığını, bu yüzden Seferihisar’ın üvey evlat muamelesi gördüğünü düşünüyor. Peki, bundan sonra ilçemize istenen hizmetler gelecek mi?..’’

Gürhan Özata, “Mustafa Abi, ben bu göreve atanalı henüz bir ay oldu. Şu anda Seferihisar’a yapılan yüzeysel hizmetleri görüyor ve izliyorsunuz. Asıl köklü sorunları, yani otopark, Kocaçay, katı atık meselelerini, cadde ve sokakların yenilenmesini 2020 yılı içerisinde ele alacağız.

Önümüzde 5 yıl olsa da Seferihisar iki yılda İzmir’in tüm ilçeleri arasında parmakla gösterilecek bir ilçe haline gelecek! Çünkü ben belediyecilikte adeta masterimi tamamladım. Seferihisar’ın sorunlarını en iyi bilenlerdenim. Şu anda çok şey konuşmaktan ziyade yapılacak hizmetleri, özellikle önümüzdeki bir iki yıl içerisindeki değişimi birlikte izleyelim’’ dedi.

Gürhan Özata’dan önemli bir uyarı!

Özata, bizim aracılığımızla vatandaşlarımıza seslenerek, büyükşehrin görev alanına giren konuları (0232) 743 52 44 numaralı telefona bildirebileceklerini, ancak isteklerin daha düzenli bir şekilde yürürlüğe konulabilmesi için taleplerin dilekçe ile bildirilmesinin daha uygun olacağını ifade etti.

Gürhan Özata ve ekibinin, yeni görevlerinde başarılı olacaklarına inanıyor, Yenihaber ekibi olarak kendilerini kutluyoruz…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (8)
 • Merdan İyidoğan
  5 yıl önce
  0 0

  Sayın Tunç ve Özata”ya, Seferihisar Meltem Tur sakinleri olarak, yeni görelerinde başarılar diliyorum. Cumhuriyet mahallesi sahilimizin eski haline getirilmesi konusunu unutmayacakları kanısındayız. Saygılar. Av. Merdan İyidoğan Meltem Tur.

 • Babacan Aybaş
  5 yıl önce
  0 0

  Öncelikle hayırlı olsun sizleri kutlarım. İlçemiz için çok iyi haber başarılar dilerim. Bende yıllardır ihmal edilmiş bir bölge olan bir Akarcalı olarak sizden ricamız mavi bayraklı Gemisuyu halk plajı içindeki kanalizasyon aktarma binasının yerin altına alınmasıdır geçmiş yıllarda sayın Tunç başkanımıza defalardir bu konuyu ilettiğimizde konunun İZSU nun yapması gerektiğini ifade etmişlerdi bizler Bölge sakinleri olarak pis kokular yayan iğrenç görünümlü yıllar önce iller Bankası tarafından yapılan bu binanın yerin altına alınıp Gemisuyu halk plajının büyütülmesidir bize bu konuda yardımcı olacağınız inancıyla yeni görevinizde başarılar dileriz.

 • yaz ve kış hizmet bekleyen nüfus arasındaki fark,seferihisar ve izmir büyükşehir belediyeleri arasındaki hizmet yetki konuları,aziz kocaoğlu döneminde bu konularda çeşitli sebeplerden dolayı aşılamayan sorunlar,sayın tunç soyer’in seferihisarımızdan çıkmış bir büyükşehir başkanı olması sayın ismail yetişkin ve sayın gürhan özata ‘nın belediye hizmetlerini yönetme konusunda aynı mantık ve anlayışda olmaları inanıyorumki ilçemize hizmet konusunda büyükşehirin ekonomik ve siyasi gücü ile birleştiğinde hizmet konusunda önümüzdeki beş yılda otuz ilçenin yıldızı olacağımızdan hiç şüphem yok..yeterki ilçe sakini olarak birazcık sabır ve sakin olalım diyorum…bu ayrıcalığı hakettik

 • Hafize çakal
  5 yıl önce
  0 0

  Yeni görevinizde başarılar diliyorum gürhan bey…karakayalara pazar sözü verdi goca başkan ama daha bir haber yok…haftanın herhangi bir günü pazar olursa karakayalarda cuma günü trafik bir nebze olsa rahatlar…otobüsle pazara insan taşıma derdide son bulur en kısa zamanda bu sözün gerçekleşmesini umuyoruz saygılar..

 • Fatih Özkan
  5 yıl önce
  0 0

  Sayın Özataya başarılar diliyorum.
  Karabulut kardeşim, sizede kamu adına konuları gündeme getirdiğiniz için teşekkür ediyorum.

 • Çerçevesiz
  5 yıl önce
  0 0

  “Seferihisar’da iki dönem belediye başkanlığı yaptıktan sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Tunç Soyer sayesinde Seferihisar’da hizmet rüzgarı esmeye başladı.” nasıl bir rüzgarsa artık bu, yaprakları yerinden oynatmıyor.Temizlik işleri evlere şenlik.. Zabıta “bu sıcakta sokakta ne işim var, Soyer döneminde ne yapıyorsak yine aynını yapıp klimasız ortama geçmiyoruz” diyor. Üretici pazarı ile Cuma pazarı fiyatları arasında niye fark yok, çünkü denetleyen mekanizma sıcağı da soğuğu da sevmiyor. Kaldırımlardan sonra sokaklar caddeler işgal ediliyor. Apartmanların tüm merdivenleri, engelli rampaları, elektrik panoları, kaldırımlarda.Koskoca mahallelerin, köylerin, yerleşik hayata geçmiş sitelerin, yerleşkelerin ve yeni imara açılan alanların kanalizasyonu yok, dereler hepsi açık fosseptik.. Denetim yok, şikayet eden yok, şikayetçinin kimliğini gizlemek yok.Bu kirli yeraltı sularıyla ORGANİK tarım yapılıyor. ..Barınakta hayvanlar ölüyor bakımsızlıktan.. Dışarıda çalışanlarda sayısal yetersizlik, yöneticilerinde kifayetsiz, veterinerlerinde niteliksizlik..Hayvanseverler eksikleri tamamlamaya çalışsa da onların da koruma önceliği, Belediye Başkanlarından yana, hayvanların canı daha sonra geliyor.. Gürültü başlı başına sorun ama umursayan kim? İlçedeki hiçbir kurumda desibel ölçümü yapabilecekleri donanım yok, yetki de “büyükşehirde” diyor, büyükşehir “gerekli uyarıları yaptık” diyor… Diyor da diyor… Sadece laf üretiyorlar, tampon oluşturup “lanet olsun” deyip peşini bıraktırana kadar …Yukarıdaki haber girişindeki yine övgü dolu sözler okuduğumuza göre gelen / gelmekte olan tepkilere göğüs stopu bu..Yine “cak”lı-cek”li geleceğe dair umut verici sözler… Hep aldatmaca.. Hep vitrin..Hep tribüne oynama..yetmedi artık milleti aptal yerine koymak?…. Sn.Karabulut yazdıklarımdaki varsa yanlışları, varsa yalanlar, varsa abartıları yazabilir misiniz, ya da bu yazdıklarıma hak veriyorsanız umutlanabilmem için iki lakırdı…?

 • Bilge Yalçın
  5 yıl önce
  0 0

  Gürhan Bey yeni görevinizde başarılar diliyorum. Ben de çöp sorununa değineceğim. Çöp konteynırları , İstanbul’un Maltepe ilçesindeki gibi yer altına gömülebilir mi acaba? (Hazır sokaklar yenilenirken daha kolay olmaz mı?)

 • Nuray Şanlısoy
  5 yıl önce
  0 0

  Yaptığın en iyi iş bildiğin iş’tir derler büyüklerimiz. En alttan başlayarak belediyenin her alanında görev yapmış olması, Gürhan beyin artıları olacak. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum. Kutlarım.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.