Seferihisar Emlak

Tunç Soyer’in, Gürhan Özata’yı Yerel Hizmetler Şube Müdürü olarak Seferihisar’a atamasının ardından büyükşehir hizmetlerinde ciddi artış oldu.

SEFERİHİSAR’A HİZMETLER BİR BİR GELMEYE BAŞLADI!

Seferihisar Belediyesi’yle ortaklaşa ilçenin cadde ve sokaklarının yenilenmesiyle başlayan hizmet yağmuru kapsamında önce Ballıkuyu Caddesi’ndeki tüm taşlar yenilendi. Daha sonra Karakayalar’dan Kuşadası Köprüsü’ne kadar ana caddenin sağ ve soluna yeni asfalt döküldü. Böylece ilçeye girişte çirkin görüntüler giderildi. Geçici revizyon yapılan bu bölümde kalıcı hizmetlere ise 2020 yatırım programı kapsamında başlanacak.

Yine Seferihisar Belediyesi’yle birlikte Karakayalar-Kuşadası Köprüsü arasında yaya ve bisiklet yolları yapılacak. İlçenin iki yönden girişi AB standartlarına uygun hale getirilecek.

KOCAÇAY ÖRNEK GÖSTERİLECEK

Yenihaber olarak 35 yıldır aralıksız gündeme taşıdığımız Kocaçay’da Tunç Soyer döneminde düzenleme yapılmış olsa da çay yatağı ve kenarı, tam manasıyla amacına uygun hale getirilememişti. Geçtiğimiz haftalarda buraya büyükşehirden bir iş makinesi getirildi ve çay yatağı ıslah edildi. Bu bölge de 2020 yatırım programına alınacak. Burada Seferihisar Belediyesi’yle ortak gerçekleştirilecek projeyle yürüyüş ve bisiklet yolları, yeni spor alanları oluşturulacak. Peyzaj çalışmaları gerçekleştirilerek Seferihisar’ın sosyal yaşamına renk katacak bir hale getirilecek.

Seferihisar’ın en büyük sorunlarının başında gelen otopark meselesi de yine 2020 yatırım programına alınarak kalıcı şekilde çözümlenecek.

GÜRHAN ÖZATA KİMDİR

1959 doğumlu olan Özata, belediyecilik deneyimine 1992 yılında Ürkmez’de adım attı. O zaman yeni belde olan Ürkmez’de belediyenin çeşitli kademelerinde görev alan Gürhan Özata, Büyükşehir Yasası ile bu beldenin mahalleye dönüşmesinden sonra Seferihisar’da görev aldı.

Tunç Soyer’in ilk beş yıllık döneminde Seferihisar Belediyesi’nin Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevini yürüttü. Soyer’in ikinci döneminde belediye meclisi üyeliğine seçilen Özata, 5 yıl süreyle belediye başkan yardımcılığı yaptı. Tunç Soyer’in İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmesinin ardından da Soyer tarafından Seferihisar’a Yerel Hizmetler Şube Müdürü olarak atandı.

MUSTAFA KARABULUT’UN YORUMU!

Büyükşehir’i temsilen Seferihisar’a atanan ve büyükşehir daire başkanlarıyla koordineli çalışarak ilçemizin önemli sorunlarının çözümünü sağlayacak olan Özata’nın makamına yaklaştığımızda bizi karşılayan görevlilerin eşliğinde Özata’nın makamına ulaştık. İlk gözlemlerime göre sanki orada bir mini belediye başkanlığı oluşturulmuş gibiydi.

Özata’nın makamına girdiğimizde 8-10 dakika süreyle yapılması gereken hizmetler konusunda vatandaş ile telefonda konuşulduğuna şahit oldum. Özata, telefonun diğer ucundaki insanlara; “Abi biraz daha sabredin. Büyükşehirden istenen tüm hizmetler bir bir yapılacak” diyordu.

Özata’nın telefon konuşması bittikten sonra büyükşehrin ilçeye yapacağı hizmetleri konuşmaya başladık. Özata; ‘’Belediye başkanımız İsmail Yetişkin ile koordineli olarak Seferihisar’ın tüm sorunlarını çözmeye talibiz. Öncelikle şunu belirteyim, Seferihisar Belediyesi’nde 5 yıl süreyle belediye başkan yardımcılığı görevini yürüttüm. Bölgenin tüm sorunlarına hakimim!.. Ayrıca gerek merkezde gerekse mahallelerimizde yaşayan insanlarımızın taleplerini biliyorum’’ dedi.

Bu açıklama üzerine; Özata’ya sordum; ‘’Sevgili Gürhan Bey, Seferihisar, son on yılda Aziz Kocaoğlu ile Tunç Soyer’in arasının çok da sıcak olmadığını, bu yüzden Seferihisar’ın üvey evlat muamelesi gördüğünü düşünüyor. Peki, bundan sonra ilçemize istenen hizmetler gelecek mi?..’’

Gürhan Özata, “Mustafa Abi, ben bu göreve atanalı henüz bir ay oldu. Şu anda Seferihisar’a yapılan yüzeysel hizmetleri görüyor ve izliyorsunuz. Asıl köklü sorunları, yani otopark, Kocaçay, katı atık meselelerini, cadde ve sokakların yenilenmesini 2020 yılı içerisinde ele alacağız.

Önümüzde 5 yıl olsa da Seferihisar iki yılda İzmir’in tüm ilçeleri arasında parmakla gösterilecek bir ilçe haline gelecek! Çünkü ben belediyecilikte adeta masterimi tamamladım. Seferihisar’ın sorunlarını en iyi bilenlerdenim. Şu anda çok şey konuşmaktan ziyade yapılacak hizmetleri, özellikle önümüzdeki bir iki yıl içerisindeki değişimi birlikte izleyelim’’ dedi.

Gürhan Özata’dan önemli bir uyarı!

Özata, bizim aracılığımızla vatandaşlarımıza seslenerek, büyükşehrin görev alanına giren konuları (0232) 743 52 44 numaralı telefona bildirebileceklerini, ancak isteklerin daha düzenli bir şekilde yürürlüğe konulabilmesi için taleplerin dilekçe ile bildirilmesinin daha uygun olacağını ifade etti.

Gürhan Özata ve ekibinin, yeni görevlerinde başarılı olacaklarına inanıyor, Yenihaber ekibi olarak kendilerini kutluyoruz…