Seferihisar Emlak

Seferihisar Halkı otopark problemiyle saç baş yolarken, skandal rakamlar ortaya çıktı.

2004 yılında Seferihisar Büyükşehir yasasıyla metropol ilçe olurken, başta su olmak üzere birçok geliri İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmişti.

Birçok vergi kalemiyle Seferihisarlının cebinden çıkan para Büyükşehir kasasına giderken, Seferihisar’ın hakettiği hizmeti alamadığı iddiası Seferihisar’da tartışılan bir konu haline geldi. Hatta konu Tunç Soyer’in potansiyel Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olması ve bunun karşılığında da Aziz Kocaoğlu ve bürokratlarının Seferihisar’ı cezalandırdığı konuşulur oldu.

Yeni Haber Gazetesi’nin araştırmaları sonucu çıkan rakamlar ise pes dedirtti!

Seferihisar’ın önde gelen problemlerinden biri kuşkusuz otopark problemi. İlçenin büyümesine paralel otopark olmayışı günden güne Seferihisar Halkı’nı ve misafirlerini çileden çıkartırken, Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar’da inşaat yapan vatandaşlarımız ve müteahhitlerden 3.5 Milyon TL otopark katılım ücreti almış. Ancak Seferihisar’a şimdiye kadar 1 kuruşluk otopark yatırımı yapılmamış.

Su başta olmak üzere birçok kaynağı Büyükşehir Belediyesi’ne giden Seferihisar, bu kalemlerin yanında mütevazi kalan otopark katılım payında bile üvey evlat muamelesi görmesi akıllara dilden dile yayılan söylentileri getirdi. Vatandaş ise, “Para bizim paramız, İbb yasal olarak bizim paramızla otopark yapmak zorunda. Zaten bu parayı başka amaçla kullanması yasalara aykırı olur. Anlamadığımız şey neden bu kadar geciktiriliyor. Bu keyfiyet nedir?” dedi.

Son Güncelleme : 11 Mart 2020 11:57