DOLAR

32,7281$% 1.39

EURO

35,0166% 0.3

STERLİN

41,5231£% 0.67

GRAM ALTIN

2.450,19%2,49

ÇEYREK ALTIN

3.930,00%1,39

BİTCOİN

2133880฿%-1.00241

a

CHP’li Senem Gürer Solak’tan ÇED toplantısına karşı birlik olma çağrısı

CHP’li Senem Gürer Solak’tan ÇED toplantısına karşı birlik olma çağrısı
0

BEĞENDİM

CHP Seferihisar İlçe Örgütü Sığacık Marina’daki kapasite artışı projesiyle ilgili olarak halka bilgilendirme yaptı.

Başkan Senem Gürer Solak  projenin Sığacık’ın doğal güzelliğini bozacağını ifade ederek: “Hepimizin ortak paydası olan güzel Seferihisar’ımız  rant uğruna yapılacak  bir doğa katliamı ile karşı karşıya kalmış durumdadır. İlçemiz Sığacık Mahallesi’nde  faaliyet gösteren yat limanının bulunduğu alanın genişletilmesi ve kapasitesinin arttırılması söz konusudur.  Böyle bir durum denizin doldurulması , dalgakıranların konulması, körfezin daraltılması ve neticesinde de denizimizin işgal edilmesi , balıklarımızın yok edilmesi , çevre kirliliği ve Sığacık’ın kendine has o eşsiz güzelliğinin halkımızın elinden alınması anlamını taşımaktadır. Böylesi bir karanlık tablodan Sığacık’ta yaşayan tüm halkımızın hem ekonomik hem de kültürel anlamda etkilenmemesi mümkün değildir” dedi.

“BİRLİK OLMAYA ÇAĞIRIYORUM”

CHP’li Senem Gürer Solak ÇED toplantısına karşı birlik olmaya çağırarak:  “Bölgenin deprem kuşağında yer aldığı ve tsunami riskini de taşıdığı göz önüne alınırsa bu gerçekliğin ileride önlenmesi mümkün olmayacak daha büyük felaketlerin yaşanmasına yol açabileceği gün gibi ortadadır. İlçemizin gözbebeği, denizle kucaklaştığımız Sığacık, halkımızın elinden alınarak bir avuç ayrıcalıklı kesimin hizmetine sunulmak istenmektedir.  Halkımız artan hayat pahalılığı sebebiyle zaruri ihtiyaçlarını dahi karşılayamazken onun elinden denizini, doğasını, nefesini de almaya çalışmak hangi gerekçelerle nasıl izah edilebilir? Ülkemizin tüm güzellikleri planlı ve kararlı şekilde bir bir yok edilirken, ülkemizin yeşili ve mavisi  grileştirilirken, suyumuz, havamız hızla kirlenirken yaşadığı topraklara gönülden bağlı olan büyük bir halk kitlesinin sadece duruma seyirci kalması ve  yağmaya, talana göz yumması elbette beklenemez. Bizler ülkemizin tüm güzelliklerini gelecek kuşaklara miras olarak bırakmak istiyoruz. Bu nedenle güzel ülkemize  sonuna kadar sahip çıkacağız. Sığacık da bizim yuvamız dolayısıyla bu duruma sessiz kalmamız asla mümkün değildir. Sığacık’ta gerçekleştirilmek istenen yat limanı genişletme çalışmasına karşı durmak, Seferihisar’a gönül vermiş, suyunu içmiş, havasını solumuş ve burası benim diyen herkesin asli görevidir. Cumhuriyet Halk Partisi  Seferihisar İlçe Örgütü olarak, siz sayın hemşerilerimizi gerçekleştirilecek ÇED toplantısına karşı birlik olmaya, sesimizi birlikte duyurmaya davet ediyoruz. Biz hep birlikte çok daha güçlüyüz” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.