Seferihisar Emlak

CHP Gençlik Kolları tarafından Seferihisar Akarca’da düzenlenen ve basına kapalı olarak gerçekleştirilen ‘Emek Zafer Gelecek’ temalı 4 günlük kampta, partili gençlerin önümüzdeki süreçte izleyecekleri yol haritası belirlendi. Seferihisar.com ve Yeni Haber ekibi olarak biz de ‘basına kapalı’ kararına saygılı olarak faaliyeti yakından, ancak dışarıdan izledik.

Dört günlük kampta iki yasak vardı!

Birisi eğitim sürecinde alana gazetecilerin alınmaması, diğeri de alkol içilmemesiydi…

Son derece disiplinli geçen kampa çeşitli 60 ilden başkan ve yardımcı düzeyinde 175 katılımcı Gençlik birçok gençlik kolları İl Başkanı ve yönetici, aynı zamanda dernek yöneticileri ve parti üyesi olmayan başkan ve yardımcıları katıldı. Yüzde sekseni üniversite mezunu olan gençler, toplantıda, partilerini iktidar yapabilmek için tüm enerjilerini harcayacaklarının sözünü verdi.Genel Merkez de etkinlik boyunca gençleri yalnız bırakmadı. Partinin yönetim kadrosundan önemli isimler yaptıkları konuşmalarda gençlerden beklentilerini dile getirdiler. Kampta gençlere sayfalar sürecek konular anlatıldı ve iktidara uzanacak yol haritası açıklandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Emek Büroları Koordinatörü Veli Ağbaba, CHP Grup Başkanvekili Yardımcısı Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel İzmir Milletvekili Atilla Sertel gençlerin ufkunu açacak konuşmalar yaptılar.

Seferihisar.com ve Yeni Haber gazetesinin yayın sorumlusu Mustafa Karabulut, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı, Kamp Sorumlusu Ahmet Korkmaz  ve Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı Ozan Uyan ile yaptığı röportajda etkinliğin amacı konusunda ayrıntılı bilgi aldı. Foto muhabiri Dündar Güney de basına açık bölümlerdeki kareleri görüntüledi.

Akarca’daki kampta Yeni Haber ekibini, CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürel, Seferihisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Yelda Celiloğlu  ve Belediye Basın Müdürü Halil Bor karşıladı.

İzmir Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan ve aynı zamanda kamp sorumlusu olan Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Korkmaz ile röportaja başladık.

Dört günlük kamp sürecinde neler öğrendiniz veya gençlere neler anlattınız?

Uyan: ‘’Mustafa Abi, son yerel seçimlerde örgütlü çalıştığımızda, özellikle de oy sayımı ve sonrasında sandıklara sahip çıktığımızda ne kadar başarılı olabileceğimizi gördük. Biz gençler gibi tüm Türk seçmeni de buna tanık oldu. Kamp süresince her biri birer usta politikacı olan ağabeylerimizden çok şey öğrendik.

Türkiye nüfusunun çoğunluğu genç… Bizler tüm gençlikle el ele verdiğimizde partimizi çok kolay bir şekilde iktidara taşıyacağız ve Atatürk Cumhuriyetini ilelebet yaşatmaya devam edeceğiz…’’

Özgüven dolu bu açıklamanın ardından sorularımızı İzmir gençliğinin başkanı Uyan gibi enerji yüklü olan Ahmet Korkmaz’a yönelttik.

Soru: ‘’Nasıl geçti kampınız! Neler öğrendiniz veya anlattınız?’’

‘’Türkiyemizin dört bir yanından gençlik kolları il başkanlarını ve yardımcılarını aldığımız kamp çok verimli geçti. Konuşmacılarımızdan çok şey öğrendik! Buradan yurda dağıldıktan sonra öğrendiklerimizi tüm gençlerimize anlatacağız“.

Soru: ‘’Kampta disiplin nasıldı?’’

Korkmaz: Dört gün süren kamp boyunca alkol yasağı uyguladık.  Tüm arkadaşlar bu yasağa uydu. Her gün üçer saat serbest zaman vardı. Arkadaşlarımız o zamanı genellikle denizde geçirdiler. Biliyorsunuz ülkemizde seçimleri gençler ve ev hanımları kazandırıyor. Seçimlerde en önemlisi de sandıklara sahip çıkmak…

Özellikle son yerel seçimler bizlere bunu öğretti. Bizlere düşen başka bir görev ise kendimizin konuşup kendimizin dinlememesi olacak. Diğer partilerdeki genç arkadaşlarımızı da aramıza almak için çalışacağız.

Biz röportajımızı yaparken yakın bir atölyede konuşma yapılıyordu. Her iki gencin de bir kulağı bende, diğer kulağı konuşmacıdaydı. Ben bu durumu fark edince röportaja son verdim ve ‘’Sizi daha fazla meşgul etmeyelim, işinize bakın’’ diyerek oradan ayrıldım.

MUSTAFA KARABULUT’UN YORUMU..

Bu gençler CHP’yi iktidara taşır!

Dört gün devam eden etkinliğin son gününde; yarım saatliğine kamp alanına gittim.  Ama süre kısa olsa da kampta olan bitene, konuşmaların içeriğine vakıf oldum.

Eğitim programlarında disiplin had safhadaydı. Kampta alkolün yasak olması, başlı başına bir disiplin ön görüntüsüydü. Kampa ilk girdiğimizde Seferihisar İlçe Başkanı, Başkan Yardımcısı ve belediyenin basın bürosunda görev yapan arkadaşlardan başka tanıdığımız isim yoktu, 175 genç, 10 civarındaki ayrı mekanlarda eğitim görüyordu. İlçe Başkanı Senem Hanım’a, “Nerede gençlik?” diye sordum. Senem Hanım, “Abi onları gündüz saatlerinde göremezsiniz. Gün boyunca eğitim görüyorlar ve sadece akşamüstü serbest zamanları oluyor’’ diye yanıt verdi.

Bu durum, gençlerin ne kadar azimli olduklarının işaretiydi. İzmir İl Başkanı Ozan Uyan ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Korkmaz ile konuşurken de yüz hatlarında adeta enerci patlaması olduğunu gördüm.

Evet, bu gençlerimiz, özellikle son yerel seçimlerden sonra partilerinin on büyük kenti almasındaki sırrı ve sandıklara sahip çıkıldığında iktidara nasıl gelinebileceğini çok iyi analiz etmişler…

Özetle; bu yurtsever Türk gençleri sayesinde Atatürk Cumhuriyeti ilelebet var olacaktır.

Tüm Atatürk gençliğine sonsuz başarılar diliyorum…

‘’TÜM UMUT GENÇLİKTEDİR’’

Vatani görevi nedeniyle etkinliğe katılamayan CHP Gençlik Kolları Seferihisar İlçe Başkanı Akın İldeniz de yayımladığı mesajda CHP’li gençlerin kararlılığını ve gençliğe güvenini dile getirdi.

İldeniz yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

‘’Değerli Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Üyelerimiz;

Emek Zafer Gelecek Temalı Gençlik Kolları Kampı’nın ilçemizde düzenlemesinden dolayı yaşadığım mutluluğu sizlerle paylaşmak isterim ve bu kampa katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Seferihisar’ımız 31 Mart seçimleri ile başkanlık koltuğuna, tıpkı bugün burada partimizin ve ülkemizin geleceği için toplanan siz genç arkadaşlar gibi bundan uzun yıllar önce gençlik kollarımızda mücadele eden İsmail Yetişkin’i seçti. İsmail Yetişkin’in partili mücadelesi ve özel hayatındaki duruşu ile bugün geldiği başkanlık makamı hepimize hem örnek hem umut ışığıdır.

Ayrıca ‘’Emek Zafer Gelecek” ilkesiyle gerçekleştirilen gençlik kolları kampımızın Seferihisar’da yapılması bizim için ayrı bir heyecan konusudur. Çünkü bu şiar Seferihisar topraklarının ve Seferihisar halkının DNA’sını oluşturmaktadır. Bu ilke ile beraber 81 ilimizden gençlik kolları üyelerimizi Seferihisar’da ağırlamak bizlerde ayrı bir heyecan ve mutluluk doğurmuştur.

Kapasite güçlendirme programlarının üzerimizdeki etkisi büyüktür. Bu sebeple Seferihisar’ın organizasyon deneyimini de göz önünde bulundurarak, bu çalışmaların ilçemizde devam etmesini çok önemli buluyoruz.

31 Mart 2019 seçimleri ile gençlik kollarının seçimlerdeki aktif görevi ve başarısı yadsınamaz bir gerçeği ortaya koymuştur ki o da; Tüm umut gençliktedir.

Bu kamp ile artan motivasyon ve deneyimimizi örgüt gücünü artırmada kullanmalıyız. Üye sayımızı artırmalı ve örgütlü mücadele bilincini yerelde bizler oluşturmalıyız.

Kampta çok  iyi vakit geçirmenizi temenni eder, katılımlarınız için çok teşekkür ederiz.’’

 

Son Güncelleme : 06 Ağustos 2019 14:24