Seferihisar Emlak

Yerel seçim öncesi istifa eden AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ümit Cingöz disipline gönderilirken hastanede çalışan eşi de sürgüne gönderildi.

Seferihisar’da devlet hastanesinde taşeron şirketin yetkilisi olarak çalışan Aylin Cingöz, senelik izne çıkarken işten ayrılma kararı aldı. Ümit Cingöz, “Hiç bu kadar düşeceklerini düşünmemiştim” dedi.

Eski Seferihisar İlçe Başkanı Ümit Cingöz, hakkında disiplin süreci başlatılmıştı. Cingöz’ün Seferihisar Devlet Hastanesi’nde görev yapan eşi Aylin Cingöz’ün Urla’ya sürülmesine karar verildi. Hastanede uzun yıllardır taşeron şirket Duman Kardeşler’in yetkilisi olarak görev yapan Cingöz’ün aynı görevi yapabileceği gerekçesiyle Urla Devlet Hastanesi’ne gönderilmesi talep edildi.

Şirket “ihtiyacımız var” derken Güney Kamu Hastaneler Birliği’nin “karar kesindir” dediği belirtildi.

Kararın arkasında, istifa sürecinde Cingöz ile karşı karşıya gelen İl Başkanı Ömer Cihat Akay’ın olduğu iddia edildi.

Eşinin başka bir ilçeye gönderilmesinin ardından duruma tepki gösteren Cingöz’ün telefonda Akay ile tartıştığı belirtildi. Parti yönetiminden gelen baskılara dayanamayan taşeron şirket durumu Aylin Cingöz’e bildirirken Cingöz de izne çıktı. İznin ardından Cingöz’ün Urla’ya gitmeyerek görevinden istifa edeceği öğrenildi.

Ümit Cingöz yaptığı açıklamada,  “Ben partiye 12 yılımı verdim. Bunun 5.5 yılında ilçe başkanlığı yaptım. Zamanımdan, maddi imkanlarımdan fedakarlıkta bulundum. Alınan karara baktığımda il başkanının ne kadar küçülebileceğini gördüm. Aslında bu kadar küçüleceğini ve düşeceklerini düşünmemiştim. Yöneticilere siyasi baskı yaparak bana ceza vermeye çalıştılar. Hastanede personel şefi olarak çalışan birisinin kime ne zararı olabilir ki? Yazıklar olsun” dedi.
Kaynak:

Son Güncelleme : 03 Eylül 2015 12:12