Seferihisar Emlak

Hürriyet gazetesi, Seferihisar’ı yazdı. Türkiye’nin ilk sakin şehri Seferihisar’ın şirin mahallesi olan Sığacık’ın altıldığı yazıda, Sığacık için “Şu sıralar stres ve sıkıntıdan uzak huzurlu bir-iki gün için oldukça ideal” ifadesine yer verildi.
500 yıllık Kaleiçi evleri ve huzur veren sokaklarıyla son yıllarda İzmir’in yükselen değeri. Sığacık için genelde yaz adresi dense de aslında 12 ay boyunca dünyanın dört bir yanından turist çekiyor. Özellikle şu sıralar stres ve sıkıntıdan uzak huzurlu bir-iki gün için oldukça ideal…
İzmir’in ilçesi olan Seferihisar, 2009 yılında Türkiye’nin ilk ‘Citta Slow’ yani ‘Sakin Şehir’ unvanını kazandı. İtalyan bir komite tarafından küreselleşme karşısında bozulmadan kalan, kültürünü, mimarisini, geleneklerini ve yöresel lezzetlerini günümüze taşıyabilen küçük yerleşimlere verilen bu unvanı Seferihisar ziyaretçilerine sunduklarıyla fazlasıyla hak ediyor. Sığacık bu sakin ilçenin en güzel köşelerinden. Kanuni Sultan Süleyman’ın Rodos seferine hazırlık amacıyla yaptırdığı kale surları içinde yaklaşık 500 yıldır yaşam devam ediyor. Son dönemlerde ise bölgenin şöhreti dilden dile yayılmaya başladı. (Hürriyet)