Seferihisar Emlak

 

 

Seferihisar’ın Akarca mahallesindeki Yenigün Sitesi’ndeki bir evde dün gece çıkan yangın, iki katlı konutu oturulamaz hale getirirken bağrışlar üzerine uyanan 4 kişilik aile pergulenin üzerine atlayarak yanmaktan kurtuldu.

Yangın dün gece geç saatlerde Yenigün Sitesi’ndeki bir evde çıktı. Elektrik sobasının yakınındaki bir divanı tutuşturması sonrasında oluşan alevler, kısa sürede her iki katı sardı. Bu sırada üst katta uyumakta olan

A.E, S.E, K.E. ve M.E adlı aile fertleri, çıkış kapısına ulaşamayacaklarını anlayınca üst kat pencerelerinden alttaki pergulenin üzerine atladılar.

Site içinde ve çevrede büyük korkuya neden olan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile diğer binalara sıçramadan söndürüldü.  Ardından soğutma çalışmalarına başlandı.

Hafif yaralı olarak hastaneye kaldırılan ve tedavi altına alınan aile fertlerinin hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

Olay yerinde inceleme yapan polis, itfaiye ekiplerinin de değerlendirmelerini dikkate alarak  yangının elektrik sobasından çıktığını belirledi.

Dündar Güney