fbpx

En güzel koyun ve keçi yarışması yapıldı

En güzel koyun ve keçi yarışması yapıldı
Yayınlanma tarihi : 15 Şubat 2015 9:22 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 9:24

İzmir Kültür park Fuar Alanı’nda devam eden 10. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin teşvik edilmesi amacıyla “En Güzel Saanen Keçi ve Sakız Koyunları yarıştı. 30’a yakın havyanın podyuma çıktığı yarışmada Necdet Güven’e ait teke ve Serkan Kaplan’a ait keçi ile İlhan Kafadar’a ait koç ve Mehmet Doğan’a ait koyun birinci seçildi. Yarışmanın ödül töreninde teke ve koça damatlığı simgeleyen papyon takılırken; keçi ve koyuna tüller giydirildi.

İzmir Kültür park Fuar Alanı’nda devam eden 10. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin teşvik edilmesi amacıyla  en Güzel Saanen Keçi ve Sakız Koyunları yarıştı.

30’a yakın havyanın podyuma çıktığı yarışmada Necdet Güven’e ait teke ve Serkan Kaplan’a ait keçi ile İlhan Kafadar’a ait koç ve Mehmet Doğan’a ait koyun birinci seçildi.

Yarışmanın ödül töreninde teke ve koça damatlığı simgeleyen papyon takılırken; keçi ve koyuna tüller giydirildi.

OĞLAK ETİ YEME YARIŞMASI DÜZENLENDİ

İzmir’de tarım ve hayvancılık sektörünün bir araya getiren 10,Anro-expo tarım ve hayvancılık fuarı kapsamında oğlak eti yeme yarışması düzenlendi. Yarışmada birinci gelen ekibe altın armağan edildi.

5’er kişilik 5 takımın mücadele ettiği yarışmada fırında pişirilmiş oğlağı en hızlı bitiren takım belirlendi.

Yarışmada oğlağı dakikalar içinde bitirmeyi başaran Tümosan ekibi birinci oldu.

Türer “ Amacımız keçi etine karşı olumsuz algıyı yıkmak”

Organizasyonu düzenleyen İzmir Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Özer Türer yaptığı açıklamada “ kamuoyunda keçi etine karşı olumsuz yargıyı yıkmak amacıyla bu etkinliği düzenledik, bundan sonraki yıllarda da düzenlemeye devam edeceğiz. Asıl amacımız keçi etini tüketicilerimizle buluşturmak” dedi.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)