Seferihisar Emlak

Seferihisar Belediye Meclis Üyesi Erbay İndağ, gazetemize açıklama yaparak şartların yaklaşan yerel seçimlerde Seferihisar’da da CHP’nin önseçim yapmasını zorunlu hale getirdiğini belirtti.

Genel seçim sonuçlarının ardından yaşanan liderlik tartışması, kurultay tartışmaları geride kalırken, Cumhuriyet Halk Partisi de yönünü yerel seçime çevirdi.

Siyasi gelişmeler gündemi ısıtırken, dikkat çeken bir çıkış da CHP’li Meclis Üyesi ve Mali Müşavir Erbay İndağ’dan geldi.

Erbay İndağ, yaşanan bölünmelerin yarattığı tehlikeye işaret ederek, “Bizi biraraya getirecek yegane çözüm ön seçimdir. Gelin Seferihisar’da da adayımızı partimizin gerçek sahibi olan üyelerimize soralım” dedi. İndağ, önseçimin birleştirici bir tercih olacağına dikkat çekerek, “Biz demokrasiyi savunuyorsak, adayımızı AKP gibi bir kişinin iki dudağı arasına bırakmayalım, üyelerimize soralım. Çıkacak sonuç, sinerjiyi arttıracaktır. Bölünmeler tehdidi arttırır. Önseçim, Seferihisar’daki yerel seçimi CHP lehine tesciller” dedi.

Tartışmanın fitili ateşlenirken, partinin önde gelenlerine Erbay İndağ’ın açıklamasını sorduk. İşte o açıklamalar.


İsmail Yetişkin: Önseçime hayır demeyiz

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı İsmail Yetişkin, “Ne Seferihisar’da ne de başka yerde önseçime hayır demeyiz” Cumhuriyet Halk Partisi, çoksesliliğin, demokrasinin partisidir. Partimiz, düzenli aralıklarla üyelerimizle toplantılar gerçekleştiriyor. Seferihisar’da tabanın sesi her zaman heryerde gür çıkar. Biz parti içi demokrasiyi sindirmiş bir teşkilatız” dedi.

Tayfun İlhan: Desteklerim

Belediye Meclis Üyesi Tayfun İlhan, “önseçimi her koşulda, her türlüsünü koşulsuz şartsız desteklerim. Üyelerimizin sağ duyusuna güveniyorum. Tabanımızın tercihleri her zaman en doğru olandır” dedi.

Hüseyin Ercan: Teşkilatı ateşler

Belediye Meclis ve Encümen Üyesi Ercan, “Üyelerimizin iradesi sonucu belirlemeli. Önseçim, partimize dinamizm katar, örgütümüzün özgüveni artar. Üyelerimizin teveccühüne güvenen de aday olur” dedi.

Osman Ürkmez: Taban güvenoyu vermeli

Seferihisar’da önseçime bir destek de Belediye Meclis Üyesi ve Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyesi Osman Ürkmez’den geldi. Ürkmez, “Adaylar antidemokratik yöntemlerle, üyelere sorulmadan belirlenirse yeni hayal kırıklıklarına yol açabilir. Bu durumda seçmenin protestosuna veya boykotuna maruz kalınması kuvvetle muhtemeldir” dedi.

Koray Acaroğlu: İktidara yürüyeceksek üyelerimizin sesine kulak vermeliyiz

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Seferihisar’daki sembol isimlerinden Koray Acaroğlu, “CHP, iki kişinin iktidar kavgası yaptığı bir parti olmamalı. 2-3 kişinin ağzından çıkan kişiler maalesef tabanla uyum sağlayamıyor. Parti terbiyesi olmayan, hiçbir kademesinde görev almayan kişiler hayal kırıklıkları yaratabiliyor. CHP, halk hareketidir. Yaşanan acı durumların en güzel pansumanı önseçimdir. Seferihisar’da da önseçim kesinlikle olmalıdır” dedi.

Temel Okyar: Sonuna kadar destekliyorum

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Okyar, “Siyaset, kitlelerle yapılır. 30 yıl aktif siyaset yaptığım partimde ‘ben yaptım oldu, ben seçtim oldu’ siyaseti çoğu zaman hüsranla sonuçlandı. Ülkemizde demokrasiyi rayına oturtacak parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Ama bunu başarabilmek için önce parti içi demokrasiyi sindirmemiz gerek. Üyelerimiz herşeyin en iyisine karar verir. Belediye başkanımızdan parti üyesine kim bizi en iyi temsil edecekse buyursun önseçime katılsın” dedi.

Fehmi Onur Harman: Önseçim tercih değil gerekliliktir

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Fehmi Onur Harman, “Gelinen noktada tabandan tavana sorunlar olduğunu herkes biliyor ve kabul ediyor. Seferihisar’da da aynı durum geçerli. Siyasette garanti seçim yoktur. Bu kötü gidişatı ve ayrışmayı birleştirmenin panzehiri mutabakattır. Mutabakatı da sağlayacak tek yol, Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyelerinin karar vereceği, en doğru yol olan ön seçimdir. Tartışmanın fitili ateşlenmiş iken, ön seçim tartışması sadece aktif siyaset ile uğraşan bizler arasında sıkışıp kalmamalı… Eski ilçe başkanları, eski yönetim kurulu üyeleri, eski belediye meclis üyeleri daha önce aktif çalışmış şu anda aktif çalışamayan tüm Cumhuriyet Halk Parti gönüllülerinin fikirleri ile genişletilmelidir…