Seferihisar Emlak

Temiz Sokaklar İçin Esnafa Temizlik Seti Hediye Edildi. Sur Belediyesi tarafından “Güzel ve Temiz Bir Sur için El Ele” sloganıyla, yeni bir temizlik kampanyası başlatıldı. Kampanya ile beraber esnaf ve yurttaşlara temiz sokak ve caddeler için duyarlılık çağrısı yapıldı.

Sur Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan temizlik kampanyasına Sur Belediyesi Eş Başkanı Fatma Şık Barut, Eş Başkan Yardımcısı Neşide Buluttekin Can, meclis üyeleri ile belediye birim müdürlükleri katıldı.

Sur İlçesi’nin Sokak aralarında bulunan esnaflara çöp kavası, süpürge ve kürek hediye edilerek dükkânlarının bulunduğu sokakların temizliği için özen gösterilmesini istediler. Eş Başkan Fatma Şık Barut, belediye olarak temizliğe ve çevreye verdikleri öneme değinerek temizlik konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Şık Barut,  “İlçemizi daha yaşanılır ve daha temiz bir kent haline getirmek için başlattığımız bu kampanya ile esnafımızı ve halkımızı bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz. Gelişi güzel bir şekilde etrafa atılan çöpler çevre kirliliğine yol açmakta ve ilçemizi çirkin göstermektedir.

Bizler özellikle bakkallarımızdan bizlere destek sunmalarını istiyoruz. Çocuklarımızın bakkallardan satın aldıkları ürünlerin ambalajlarını yere atmamaları konusunda esnafımızın çocuklarımızı uyararak bilinç oluşturmasını istiyoruz” dedi..

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 11:08