Seferihisar Emlak

Esnafın desteği tam!

İlçe sınırları içinde yer alan ve il merkezinin kuruluş yeri olan en önemli turistik alanlarda gezen yerli ve yabancı turistlerin en çok sevdikleri vapur iskelelerinde yer alan yerli ürünler olmaktadır. Bu ürünlere olan ilgi sayesinde ilçenin geçmişini de ölümsüzleştiriyor olduğu araştırmalarda açıkça görülmektedir. Özellikle son dönemlerde gelişme gösteren  faaliyetleri esnafında desteğini almış durumda. Yerli ürünlerin satışında özellikle yabancı turistleri teşvik edici, davranışları esnafın takdirini kazanmalarına neden olmaktadır.

Halkın sıcak kanlı davranışları olarak çalışan kişilerin kendi davranışlarına da çeki düzen vermelerine neden olduğu açıkça görülüyor. Bunun yanında konaklama tesislerinde veya caddede dolaşırken esnafın ılımlı davranışları daha kaliteli, hizmet sektörü oluşturmalarını sağladığını belirtmektedirler. Bölgeden sıklıkla yapılan deniz seferleri birçok noktaya ulaşımı kolaylaştırdığı görülüyor.

Günümüzde kolaylıkla erişim sağlanan hizmetleri daha kaliteli ve seviyeli kişilerden oluşan bir sektör haline geldiğini açıkça görülmektedir. İlçe merkezinde yer alan konaklama alanlarının lüks ortamlar sunması ziyaretçi sayısında artışlar olduğunu gösteriyor. Yapılan son araştırmalara göre özellikle yerli turist miktarındaki artışın daha fazla olduğu belirtilmektedir.

Son Güncelleme : 18 Nisan 2018 22:53