DOLAR

33,0413$% 0.65

EURO

36,0249% 0.4

STERLİN

42,9931£% 1.08

GRAM ALTIN

2.559,20%0,41

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

BİTCOİN

1984125฿%2.07615

a

Gençler güçbirliğinde buluştu

Gençler güçbirliğinde buluştu
0

BEĞENDİM

Seferihisar’ın en büyük sivil toplum örgütü olma yolunda çalışmalarına başlayan Seferihisar Sivil Toplum İnisiyatifi ilk toplantısını Sığacık’ta gerçekleştirdi. Abdurrahman Türkmen, Murat Kesici, Ahmet Aydın, Umut Peköz ve Cem Ataman’ın önderliğinde yapılan toplantıya Ürkmez, Doğanbey, Ulamış, Sığacık ve ilçe merkezinden gelen yaklaşık 80 genç katıldı.

Birlik adına sunumu gerçekleştiren Abdurrahman Türkmen “ Bu güne kadar her platformda bize figüran rolü yüklendi. Her zaman birileri için yaşadık. Halk oyunları ekibi kurarken o ekibe kıyafet alabilmek için birilerinin ağzına ve desteğine baktık. Seferihisar’la ilgili alınan hiçbir karar bize sorulmadı. Siz daha gençsiniz sizin de zamanınız gelecek diyerek dışarı itildik. Burada oluşturacağımız birlikte hemen her memleketten genç arkadaşımız var.

Aramıza yeni isimlerde katılacak. Her gün büyüyen ilçesinin sorunlarına karşı tavır sergileyebilen ve yöneten olmak için bir araya geldik. Seçimlere az bir süre kala kurduğumuz bu birlik için siyasi oluşum diyecekler. Ancak biz bu birlik çatısı altında bulunan kardeşlerimizin her sorunuyla yakından ilgilenirken birlikte ticaret ve etkinlik yapacağız.

Eğer siyaset yapanları yetersiz görürsek bu birliğin aldığı kararla siyaseti de yaparız ama amacımız bu değil. Bizleri dışarıda bırakılan, atıl durumda insanlar olarak görenler yanılıyor” dedi.

Seferihisar’da ilçe menfaatlerinin ön planda tutularak sivil bir dernek kurma hedeflerini anlatan Türkmen’ İlçemizde son yıllarda örgütlenme konusunda aşama kaydedildi. İş ve hemşeri derneklerinin sayısı arttı. Biz de bu noktada sivil bir toplum iradesinin ortak akılla hareket edeceği ve ilçemizin gelişimine katkı sunmayı hedefliyoruz. Kısa süre sonra dernekleşme çalışmalarına hız vereceğiz.

Yapımızda ilçemizdeki mevcut oluşumlardan farklı olarak yöresel, mesleki ve sınıfsal bütünlük aranmayacak. Her meslekten ve bölgeden vatandaşlarımıza açık , ana gayesi ise ilçe menfaatlerinin savunulması olan bir yapı oluşturacağız. Ortak noktamız Seferihisar’a olan sevgimiz ve ilçemize katkı verme hedefimizdir’ dedi. Kurulacak olan derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren Türkmen’ Sosyal olarak yardımlaşma ve dayanışmanın yanı sıra bif fikir kulübü olma özelliği taşıyan tek dernek olma hedefimiz var.

Yani ilçemizin sorunlarının belirlenip çözüm üretme adına kamu kurum ve kuruluşları, diğer dernek ve sivil toplum örgütleri , siyasi parti temsilcileri ile görüşmeler yapılıp toplumun beklentilerini aktarma rolü üstleneceğiz. Toplumuzun ve ilçemizin gelişimine yalnızca şahıslara ve siyasi partilere bırakmadan aktif olarak proje üretip bu konuda baskı mekanizması oluşturacağız. Basit bir örnek vermek gerekirse son günlerde ilçemizde ki imar sorunu hepimizin malumu. Bu konuda kaderimize razı ve siyaset kurumlarından bir şey beklemeden Büyükşehir’e gidip beklenti ve taleplerimizi ilgili kurumlara aktaracak ve bu konuda çalışma yapacağız.

uvyjq

Örneğin eksikliği hissedilen bir hükümet yatırımı konusunda alacağımız ortak kararlarla muhataplarla görüşüp çözüm yolunda çalışmalar yapacağız. Toplumun gözü kulağı olacak bu dernek ilçemizin gelişimine katkıda bulunacaktır. Sermaye yapısının güçlenmesiyle de bu kez sosyal ve kültürel projeler imza atarak dayanışma ve yardımlaşmayı üst seviyeye çıkaracağız’ dedi.

Sunumun ardından toplantıya katılanların fikirleri alındı. Birlik veya dernek olma konusunda oylama yapıldı. Toplantıdan Seferihisar güç birliğine destek kararı çıktı. Birlik ilk toplantısında Seferihisar ürünlerinin de satılacağı süper market açma konusunda çalışma ve araştırma kararı alırken ikinci toplantının çok daha geniş katılımlı yapılacağı belirtildi.25

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.