Seferihisar Emlak

Seferihisar ilçe merkezinde usulsüz park eden ve trafiği tıkayan araç sahipleri bir dakika geçmeden karşılarında bu trafik polisini görüyor.

O işinde mola vermiyor. Sürekli denetim halinde. Kusurlu araçlara bol bol ceza yağdırıyor. Ama işin garibi, kimse ona kızamıyor. Trafik cezalarına sinirlenmek adeti, Trafik Polisi Ahmet Bican için geçerli değil. Çünkü o cezasını bile tatlı dille, güleryüzle veriyor sürücülere…

Bilcan örnek bir polis olarak vatandaşların gönlünde taht kurarken, vatandaşlar onun için övgüler yağdırıyorlar. Bican’ın defalarca hata yapan araçları ikaz ettiğini anlatan sürücüler, “Sonunda cezayı kesiyor ama bunu da tatlı dille ve güler yüzle yapıyor. Bu da ceza yiyeni özür dilemek zorunda bırakıyor. Onu hiç bir zaman ağaç altında veya bir sandalye üzerinde dinlenirken görmedik. Sürekli geziyor ve gerçekten ilçemizin trafik akışında önemli rol oynuyor” diyorlar.

Polis Ahmet Bican ise sorduğumuz sorulara cevap vermiyor. “Sadece işimi gerektiği gibi yapıyorum” derken, “Sadece ilçemizin değerli halkından trafik kurallarına uymalarını istiyorum. Kurallar hepimize gerekli” hatırlatmasını yapıyor. Biz de bu tatlı dilli polise tüm sürücüleri yardımcı olmaya çağırıyoruz.

Son Güncelleme : 04 Temmuz 2017 22:22