Seferihisar Emlak

Seferihisar Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü pandemi süreci dolayısıyla ara verilen eğitimlere devam edileceğini duyurdu.

Vatandaşların, 8 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan kurslar hakkında bilgi almak için 0232 743 57 42 ve 0505 398 56 29 nolu hatlardan yetkililere ulaşabileceği belirtildi.

Seferihisar Esnaf Odası Başkanı A. Rüştü Çelikgil normalleşme sürecinde birçok otel, restoran ve işyerlerinde bulundurulması zorunlu tutulacak hijyen belgesi sertifikası için vatandaşların Hijyen Eğitimi kursuna başvuru yapmalarını tavsiye etti.

Çelikgil “Sağlık denetimlerinde aranacak olan Hijyen Belgesi sertifikası önümüzdeki süreçte çok önemli olacak. Otel, restoran, kafe işyeri sahibi ve imkanı olan tüm vatandaşlarımızın bu eğitime başvurmalarını öneriyorum” dedi.

Hijyen Eğitimi Sertifikası, 2013 yılında kararında bazı sektör firmalarınca bulundurulması zorunlu hale gelen sertifikadır.
Özellikle gıda ve temizlik sektöründe çalışanlar tarafından alınması gerekmektedir.
Sağlıklı bir ortam oluşturulması, kişisel temizlik, gözle görülen veya görülmeyen mikropların yok edilmesi gibi konuları kapsar.