fbpx

Hastane açılışında siyasiler bir araya geldi

Hastane açılışında siyasiler bir araya geldi
Yayınlanma tarihi : 31 Ocak 2014 2:19 - Güncellenme tarihi : 01 Eylül 2015 2:22

Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesi’ne “Palyatif Bakım Merkezi” açıldı.

Sağlık Bakanlığı İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği öncülüğünde İzmir sınırları içerisinde Katip Çelebi Üniversitesi ve Bayındır Devlet Hastanesi’nden sonra Seferihisar’da açılan ağır hasta bakım ünitesinin açılışına  İlçe Kaymakamı Resul Çelik, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Behzat Özkan, Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Zeki Yaşar, AK Parti İlçe Başkanı Reşat Kocaman, AK Parti Belediye Başkan Adayı Hamit Nişancı, AK Parti ilçe yönetimi, AK Parti İlçe eski Başkanı Ümit Cingöz, Necat Hepkon Devlet Hastanesi doktor ve personeli ile çok sayıda vatandaş katıldı.
20140131_404481
ACI VE SIZILAR HAFİFLETİLECEK

Merkezde kanser, Alzheimer, ALS, MS, Musculer, Distrofi, Parkinson, felç, ileri dönem organ yetmezlikleri, kalp, akciğer, böbrek, karaciğer, genetik çocuk hastalıkları ve ilerleyici hastalıklarda palyatif bakım verilerek, hastaların çektiği acıların hafifletilmesi için tıbbi tedavi uygulanacak.

Palyatif bakım ile hastaların fiziksel, psikososyal ve manevi gereksinimlerinin karşılanması yoluyla acı çekmenin önlenmesi ve hafifletilmesi ile yaşam kalitesinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)