Seferihisar Emlak

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarihte bir ilke imza atarak, şubat ayı ihracat verilerini Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ev sahipliğinde, TİM Kadın Konseyi’nin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirilen basın toplantısı ile duyurdu. 2019 yılı Şubat ayında yüzde yüzde 3,5 artışla 13,6 milyar dolar olarak gerçekleşen ihracat, geçen yılın aynı döneminin rekorunu geride bıraktı. Toplantıda konuşan TİM Başkanı İsmail Gülle, “Bugün tarihte bir ilke imza atarak ihracat verilerimizi TİM Kadın Konseyi üyelerimizle birlikte açıklıyoruz. Bu nedenle bu ay açıklanan veriler, bizim için ayrı bir anlam taşıyor. Bildiğiniz gibi, geçen sene şubat ayı tüm zamanların en başarılı ihracat verilerine ulaştığımız Şubat ayı oldu. Bu sene bunun da üzerinde bir performans sergilemeyi başardık. Artık pusulamız, her ay bir önceki yılın aynı ayında kırılan rekoru daha da ileri taşımak” dedi.

Toplantıya Ege İhracatçılar Birliğini temsilen Hayrettin Uçak ve Vural Güleç katıldı. Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Uçak İzmir dönüşünde yaptığı açıklamada; “Tarihi bir toplantıya tanıklık etmenin mutluluğu ile İzmir’e döndük. Sayın Bakanımız Pekcan’a ve TİM Başkanı Gülle’ye tarihe imza atan organizasyonları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Uçak, “2019 ‘da yaş meyve sebzede 1 Milyar 50 milyon hedefimizi buradan tekrarlamak istiyorum. Egeli ihracatçılar olarak, Cumhuriyet tarihi rekorlarını kırarak çıtayı yükselttik. Bundan sonrasına bizlerin görevi hedeflerimizi en yukarıda tutmak ve bu hedeflere ulaşmaktır.” diyerek sözlerini tamamladı.