Seferihisar Emlak

İzmirli hayvanseveler belediyelerin sokak hayvanlarını toplamasına karşı Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde bir araya geldi. Ellerinde “Gevreksiz, Boyozsuz, Sokak Hayvansız İzmir olmaz, Hayvanlardan Kurtulma Yasasına hayır, Geçmiş Olsun Asiye ve Son Kafes Kırılana Dek” yazan pankartlarla toplanan hayvanseverler son dönemde yerel yönetimler tarafından sokak canlılarının toplanmasına tepki gösterdiler.


“BELEDİYELERİN ZALİMCE TOPLAMALARA DUR DEMEK İSTİYORUZ”
Bir araya gelen gruplardan Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği (SEHAYDER) tarafından sosyal medyada yapılan açıklamada ise: “İzmirli Hayvan Korumacılar olarak belediyelerin zalimce toplamalarına dur demek için İzmir Alsancak Kıbrıs Şehitleri girişinde bir araya geldik” denildi. Ayrıca açıklamada araç desteği sağlayan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’e teşekkür edilerek: “Araç desteği ile katkı sunan Seferihisar Belediye Başkanımız Sayın İsmail Yetişkin ‘e çok teşekkür ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.


PİTBULL TARTIŞMALARI SONRASI SOKAK HAYVANLARI TOPLANDI
Son dönemde ise Gaziantep’te iki pitbull cinsi köpeğin küçük yaştaki Asiye Ateş’e saldırması üzerine Türkiye’de tartışmalar başlamıştı. Tartışmalarla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Sahipsiz hayvanların yerinin sokaklar değil barınaklar olduğunu unutmamalıyız” diyerek belediye başkanlarına seslenmişti. Bu açıklamadan sonra bazı belediyelerin sokak hayvanlarını topladığı görüntüler sosyal medyaya yansımıştı.