Seferihisar Emlak

Yerel seçimler ve İstanbul sonucunun kilitlenmesiyle ülke genelinde oluşan puslu hava, imar kaçakçılarına yaradı.  İmar Barışı’nın halen yürürlükte olmasını fırsat bilenler, hem yeni binalar inşa ediyor hem de eklentiler yaparak imar barışı için başvuruda bulunuyor. Seferihisar’ın Ürkmez ve Doğanbey mahallelerinde de aynı yöntemle kaçak yapılaşma hızlandı.

ESKİDEN YAPILMIŞ GİBİ MÜRACAAT EDİYORLAR

İmar barışının 31 Aralık 2017 öncesindeki kaçak yapıları ve eklentilerini kapsadığını belirten Seferihisarlılar, ‘’Seçim sürecinde ve son 10 günde kaçak yapılaşmalar yine hızlandırıldı. Binalarına yeni eklentiler yapan mülk sahipleri, bunların fotoğraflarını çekerek ve 31 Aralık 2017 öncesinde yapıldığını belirterek imar barışı başvurusu yapıyor. Bu talana dur denmeli’’ diye konuştular.

Kaçak yapılaşmanın daha çok Ürkmez’deki 1 Nolu SİT alanlarında yoğunlaştığını, mevcut yapılara eklentiler yapıldığını ifade eden mahalle sakinleri, ‘’Aynı düşünce ile Lebedos’ta sahile bir gazino inşa ediliyor’’ dediler.

‘’OLUŞTURACAĞIMIZ EKİPLERLE BÖLGEYİ TARAYACAĞIZ’’

Yoğunlaşan ihbarlar üzerine harekete geçtiklerini belirten Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Bazı açıkgöz vatandaşlarımız, hem imar affını hem de yerel seçimleri fırsat bilerek harekete geçmiş. Her ihbar ve duyumu en itinalı şekilde değerlendiriyoruz. Yeni oluşturacağımız kontrol ekiplerimizle  31 Aralık 2017 tarihinden sonra inşa edilen yapıları ve ek binaları tek tek belirleyeceğiz.  Tespit ettiğimiz tüm yapılarla ilgili gerekeni yapmak görevimiz olacak” dedi.

Son Güncelleme : 22 Nisan 2019 16:53