Seferihisar Emlak

İYİ Parti İlçe Başkanı Şadiye Aşçıoğlu, Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Kalben Ürüncü ve Kadın Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Füsun Özaydın, Yeni Haber’i ziyaret etti. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni ve Seferihisar Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Karabulut’un yer aldığı buluşmanın ilk konusu Türkiye’de basın özgürlüğü oldu. Yeni Haber’i takip ettiğini ve başarılı bulduğunu söyleyen İlçe Başkanı Aşçıoğlu, Seferihisar’da basının gelişmesini temenni etti.

“GAZETECİLİK AHLAKLI BİR İŞTİR”

“Biz haberi haber gibi yapıyoruz. Haber, pazarlanılan ve tüketilen bir iştir. Haberi okuyucuya sunduktan sonra, kararı okuyucu verir.” ifadeleri ile basın özgürlüğüne değinen gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Karabulut, gazetecilerin özgür olması için güç odakları ile arasında ancak haber ilişkisi olabileceğinin altını çizdi. Karabulut, gazetecilik deneyimlerinden örnek vererek “Gazetecilik ahlaklı bir iştir. Hakkını vererek yapmak lazım. Gerçekleri, güç odaklarına rağmen halka anlatmalıyız.” dedi.

Ürüncü ise, basının baskı altında olduğunu bu yüzden gerçekleri yazamadıklarını söyleyerek “Gazetecilik muhalifliktir. Görünmeyenin arkasına bakmaktır. Ama ana akım medyada gerçekler gizleniyor.” değerlendirmesini yaptı.

“SEÇİME HAZIRIZ”

İYİ Parti’nin Seferihisar örgütlenmesi ile ilgili bilgi veren Aşçıoğlu, partinin yerel seçimlere hazırlıklı olduğunu şu ifadelerle dile getirdi; “Bugün seçim olsa her sandığa görevlimiz var. Burada 107 sandığımız var. Her sandık için görevlimiz, avukatlarımız var. Arkadaşlarımızı eğitimlerle bilinçlendiriyoruz.”

Aşçıoğlu, Karabulut’un “Sizle ilgili il yönetiminde bir memnuniyetsizlik var mı?” sorusunu “İlçedeki çalışmalarımız, ilde de memnuniyetle karşılanıyor. Ankara’dan da olumlu yorumlar alıyoruz, ilişkimiz iyi. Ben önce atandım sonra da seçildim. Memnuniyetsizlik söylemleri sadece dedikodu.” şeklinde yanıtladı.

Ayrıca “Seçimlerdeki oy hedefiniz nedir?” sorusuna da “Ak Parti’nin burada iktidar olması mümkün değil. CHP ise artık yorgun. Tahmin edilenden daha iyi bir sonuç bekliyoruz.” dedi. Aşçıoğlu ayrıca, “Ülkeyi nasıl kurtarırız? Amacımız bu. Cumhurbaşkanını değiştirip ülkeye sahip çıkan bir iktidar kurmak istiyoruz.” dedi.