Seferihisar Emlak

İzmir Ticaret Odası’nın geleneksel olarak düzenlediği  Vergilendirme Dönemi Ödül Töreni’nde İzmir’de gelir ve kurumlar vergisinde ilk sıraları alan, vergi ödeme ve döviz sağlamada başarı gösteren şirket ve kurumlar ödüllendirildi. Uçak Kardeşler ve kardeş kuruluşları 5 madalya aldı.

İTO’nun geleneksel olarak düzenlediği vergi ödemede ve ülkeye döviz kazandırmada üstün başarı gösteren İTO üyeleri ödül töreni İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde yapıldı. Törene Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve işadamları katıldı.

Ödül törenin de konuşan İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, “İzmirli borcuna sadık. Ödül alan üyelerimiz istihdama önemli katkılar sağlamıştır. İzmirli tüccar en zor gününde bile vergi borcuna sadık kalmıştır. İzmir vergi ödemede de ülkemiz ekonomisine en fazla katkıyı sağlayan kentlerin başında geliyor” dedi.

İTO üyeleri arasında en fazla vergiyi veren ve en fazla dövizi kazandıran Uçak Kardeşler altın ve gümüş madalya, kardeş kuruluşları olan Busra Tarım vergilendirme ve döviz sağlamada 2 bronz madalya alırken, Eflaki Tarım Ürünleri ise döviz sağlamada gümüş madalya ile ödüllendirildi.

Uçak Kardeşler ve Busra Tarım adına genel koordinatör Alper Uçak, Eflaki Tarım adına şirket müdürü Kasım Aydoğdu ödüllerini Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve İTO Başkanı Ekrem Demirtaş verdi. 1506 firma arasında en çok madalya almanın haklı gururunu yaşadıklarını dile getiren Uçak Kardeşler Genel koordinatörü Alper Uçak, “İşin sırrı çok çalışmak. Çalışanlarımız ve üreticilerimiz ile en zoru başarmak için bıkmadan usanmadan ülke ekonomimize katkı sağlamak için çalışıyoruz. Çalışanlarımız ve üreticilerimiz ile biz büyük bir aileyiz. Bu başarıda çalışanlarımızın ve üreticilerimizin katkısı çok büyük. Ben bu vesile ile tüm çalışma arkadaşlarıma ve üreticilerimize teşekkür ediyorum. Başarılarımızın daim olması için bıkmadan usanmadan daha çok çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Son Güncelleme : 20 Nisan 2018 19:57