Seferihisar Emlak

İçişleri Bakanlığı’nın aldığı sokağa çıkma yasağı kararına İzmir’de büyük oranda uyulduğu ifade eden İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşlara duyarlılıklarından ötürü teşekkür etti.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, sokağa çıkma yasağının ilk gününde kent merkezi ve dış ilçelerde yapılan kontrollerde 10 kişiye idari işlem ve 738 kişiye adli işlem yapıldığını bildirdi. Toplamda 748 kişiye 1 milyon 300 bin lira para cezası uygulandığı öğrenildi.

İzmir İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın, “Millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde yürüttüğümüz bu mücadelede halkımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” diyerek, vatandaşların evlerinde kalmaya devam etmelerini istedi.

Vali Ayyıldız’dan İzmirlilere teşekkür

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, sokağa çıkma yasağına uyarak evlerinde kalan İzmirlilere teşekkür etti.
İçişleri Bakanlığı, korona virüsü önlemleri kapsamında 30 büyükşehirde ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan etmişti. İzmir’de de vatandaşlar, büyük oranda karara uyarak evlerinde kaldı.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız’dan da İzmirlere teşekkür geldi. Yüzde 100 oranda sokağa çıkmayarak vatandaşların evlerinde kaldığını aktaran Ayyıldız, “Korona virüsü salgınının önlenmesi amacıyla hükümetimizin ve valiliğimizin aldığı tedbirlere bugüne kadar uyan, cumartesi ve pazar günlerinde yüzde 100 oranında sokağa çıkmayarak evlerinde kalan İzmirli tüm hemşehrilerime teşekkürlerimi arz ediyorum” şeklinde konuştu.