fbpx

Kaymakam Çelik’ten bölge halkına uyarı!

Kaymakam Çelik’ten bölge halkına uyarı!
Yayınlanma tarihi : 19 Haziran 2016 11:32

Türkiye’de etkisini gösteren ve özellikle bölgemizde mevsim normallerinin üzerinde hissedilen aşırı sıcaklar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı Seferihisar kaymakamı Resul Çelik’ten uyarı geldi.

Kaymakam Çelik, özellikle orman yangınlarına karşı tüm vatandaşların çok duyarlı olmalarını, her türlü dikkati ve özeni göstermelerini istedi. Yanan her ormanın bizim için bir gelecek olduğunu söyleyen Çelik, inanıyorum ki bu güzel ülkemiz her konuda duyarlı olan insanlar sayesinde daha temiz ve daha yeşil kalacak dedi.DSC_8843

ŞÜPHELİ GÖRDÜĞÜNÜZ KİŞİLERİ İHBAR EDİN

Kaymakam Çelik, “Böylesi riskli zamanlarda bu durumu kullanmak isteyecek ülkesini sevmeyen ve can damarlarımız ormanlarımızı yakmak isteyecek olan hainler olabilir ‘ ne demişler su uyur düşman uyumaz’ bu sebeple bölgemizde ikamet eden, bu coğrafyayı ve doğayı seven her vatandaş yangın riskinin çok yüksek olduğu bu günlerde çok daha hassas olmalı ve tanımadıkları şüphelendikleri bir kişiyi gördüklerinde mutlaka Polis veya Jandarmaya ait (155-156) numaralı telefonlara ihbarda bulunmalı” diye konuştu.

images

MANGAL VE İZMARİT TEHLİKESİ
Kaymakam Çelik, açıklamasında; duyarlı vatandaşlarımızdan araçlardan sigara izmariti atmamalarını, bir sigara izmaritinin yüzlerce alanda bulunan ormanlarımızı ve milyonlarca canlıyı yok edebileceği unutulmamalıdır” dedi. Çelik vatandaşlarımızın yasal olarak gösterilen alanlar haricinde mangal yakmamaları konusunda da uyarılarda bulundu. Belirlenen alanlar dışında mangal yakan vatandaşlarımızın yasalar karşısında ağır para cezalarına çarptırılacağını söyledi.Karışık 056

YANGINA HER AN HAZIRIZ.
Güzelbahçe Orman işletme şefi Murat Yaman ve Seferihisar Orman İşletme Şefi Erdal Turdağ
24 saat boyunca bölgede yangın gözlemcileriyle irtibat halinde olduklarını belirterek, “Bölge halkından tek isteğimiz küçük bir duman gördüklerinde ALO 177 yangın ihbar hattına bildirmeleri” dedi.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)