Seferihisar Emlak

Almanya’nın Köln kentinde yaşayan vatandaşlarımız, Türkiye’ye yatırım için bir süredir EGE bölgesinde araştırma yaparken tercihlerini Seferihisar’dan yana kullandılar.

Özellikle İzmir ve Yarımada bölgesinde yaşanabilecek ve gayrimenkul yatırımı yapılabilecek yerler üzerinde duran Bektaşi Derneği üyeleri, bir süredir araştırma yapıyorlardı. Seferihisar’ın son senelerde prestijli portal siteleri Sahibinden.com, Hürriyet Emlak ile ekonomi dergisi Forbes tarafından değeri en çok artan ilçe olarak seçilmesi, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi Temsilciliği gibi birçok otoritenin Türkiye‘nin en yaşanabilir yerleri arasında Seferihisar’ı göstermesi tercihte etken oldu.

Ön araştırma yapan Müslüm Çetin ve Engin Çetin, Almanya’ya dönüşlerinde dernek üyelerine Seferihisar halkının misafirperverliğini, ilçenin doğa ve konumu itibariyle yaşanabilecek bir kent olduğunu anlattılar.

12 kişilik bir heyet ile birlikte tekrar Seferihisar’a geldiler.

Almanya’nın Köln ve Bonn şehrinden gelen 12 kişilik heyet, Almanya’da Seferihisar’ın ismini çok duyduklarını belirterek Başkan Soyer’i makamında ziyaret etti.

Dernek üyeleri Müslüm Çetin, Engin Çetin, Özgür Şahin, Kamil Kaplan, Hüseyin Kaplan, Hasan Kaplan, Mejlun Kaplan, Kamil Çetin, Hüseyin Çetin, Ahmet Akkaya ve Erol Gültekin Başkan Tunç Soyer’i makamında ziyaret ederek Seferihisar hakkında bilgi edindiler.

Başkan Soyer, Seferihisar’ın doğal güzellikleri, coğrafi yapısını anlatarak, “Seferihisar, yaşam kalitesinin en yüksek olduğu ilçelerin başında geliyor. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi Temsilciliği’nin açıklaması da bunu pekiştirdi. Bunun sebebi de doğal güzelliklerin olması kadar bir arada yaşama kültürünü özümsemiş olmamız” dedi.

Başkan Soyer, heyete Seferihisar’ın lezzetleri ve tanıtıcı broşürlerden oluşan hediyeleri takdim ederken.

Belediye Başkanı Tunç Soyer, AK Parti İlçe Başkanı Hamit Nişancı ve Seferihisar’da birlik ve beraber olunca ilçe için neler olur? 

Pazartesi akşamı Mustafa Karabulut’un köşesinde…