Seferihisar Emlak

Türkiye Cumhuriyetinin bedeli, yüz binlerce insanın kanı ve canı pahasına mal olmuştur.

Kutsallığını değerinin içinde barındırmaktadır. Tarihin acı sayfalarını okuduğumda her zaman iki sevgilimden birincisi olarak yüreğimde yerini almıştır. Vatani ve insani iki sevgilim…

İkincisinin; (insan) kaderi birincisinin yaşamasına bağlıdır. Bu hassasiyetle diyorum ki;

Devletin tepesine çıkan politikacıların üstündeki cübbeleri; ister ideolojik, ister dini ister felsefi olsun birinci görevleri ülkenin varlığını tehlikelere karşı korumaya dikkat etmeleri gerekir. Ülkenin tepe noktasını saltanat koltuğu olarak görmek gaflettir.

Çünkü her saltanat bir gün devrilir ama ülkeler ayakta kalır. Son günlerde halkı iyice karşıt cephelerde ayrıştırmaya çalışan politikacıların çabaları beyhudedir.

Ülkeler büyük aile gibidirler.

Aile içi sorunlar, küskünlükler zaman içinde barışla sonuçlanır. Aile içiyle uğraşarak dış tehlikelere kör kalmak görünmez asıl felakettir.

Ülkemiz halkı; ideolojik, mezhebi ve ırkı farklılıklara rağmen görünmez ipliklerle bir birine bağlıdır. Öylesine iç içe girmişlerdir ki; birinin parmağına iğne batarsa diğerinin yüreği yanar. Evlilikler, ortak kutsal değerlerle, ticari ve insani ilişkilerle bir bütün halindeler.

Atatürk’ün has bahçesi gibi rengârenk çiçeklerle bezenmiş bir ülke…

Kürsülerde yüksek sesle beynimize işlenmek istenen TEKLİK” söylemi halkın üzerinde korku üreterek iktidar sevdasının ihtirasından kaynaklıdır.

İnanmayın…

Ülkem insani kimlik ve kişiliğini korumak kaydıyla bin yıldır bir bütün halinde yaşamayı becerebilen bir toplumdur. Malazgirt’en bu yana böyledir.

Çanakkale ve Sarıkamış kanıtın tarihi belgesidir.

Ülkemizin yaşadığı zor dönemecin görülmesi bir zeka düzeyinden çok, bir halkın karakter sorunudur. Bunun en önemli şartı gerektiğinde “hayır” diyebilme; kamuoyunun ve iktidarların yalan yanlış emirlerine boyun eğmeme; uykudan uyanıp yeniden dirilerek güçsüzlük ve “ne yapsam fayda etmez” havasından kurtulabilme cesaretidir.

Sadece Tanrıya “evet” sömüren, köleleştiren, halkını dünya arenasında değersizleştirmek isteyen ve ülkeyi bilgisizce felakete sürükleyenlerin tümüne birden “hayır” demektir.

Koyunlar bile tehlikeyi sezdiğine göre, ülkem halkı tehlikeleri sezemiyorsa yazıklar olsun derim. Atatürk’ün mirasını helal etmeyecektir.

Son Güncelleme : 29 Mayıs 2017 9:12