fbpx

Kral ve kraliçeyle özel röportaj

Seferihisar 21. Mandalina Festivali güzellik yarışmasının kral ve kraliçesi Volkan Güntuar (16) ve Yağmur İçer (16) oldu.
Kral ve kraliçeyle özel röportaj
Yayınlanma tarihi : 09 Aralık 2021 9:49

Seferihisar 21. Mandalina Festivali güzellik yarışmasının kral ve kraliçesi Volkan Güntuar (16) ve Yağmur İçer (16) oldu. Biz de genç arkadaşlarımızın yaşadıkları bu tecrübenin heyecanını onlarla paylaşmak için yarışma serüvenini ve bundan sonraki hayallerini sorduk.

 

Öncelikle sizi biraz tanıyalım, kendinizden bahsedebilir misiniz ?

Merhabalar Benim adım Yağmur İçer, 16 yaşındayım. Seferihisar Necat Hepkon Anadolu Lisesi’inde 3. Sınıfım. Seferihisar’da oturuyorum.

Merhaba Ben Volkan Güntoğar 16 yaşındayım ben de. Seferihisar Borsa İstanbul Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyorum. Bir yandan da Seferihisar’da berberlik yapıyorum.

 

Mandalina güzellik yarışmasına katılmaya nasıl karar verdiniz? Kararınızdan sahneye çıkana kadar nasıl bir deneyim yaşadınız anlatabilir misiniz?

Yağmur İçer

– Bu yarışmaya katılmaya aslında yaşım tutmadan önce de çok istiyordum. Her yıl mandalina güzellerini sosyal medyada görür özenirdim. Bu sebeple yaşım kurtarır kurtarmaz annemin de ısrarıyla yarışmaya katılma kararı aldım. En başta o kadarda öz güvenli değildim tabi ki seçilememe korkusu vardı. Günler yaklaştıkça yürüyüş provaları çalışmalar beni daha da heyecanlandırıyordu ve korku sarıyordu. 16 katılımcı arasında ön eleme yapılarak 10 kişi kaldık, heyecan ikiye katlanmıştı bende. Festival gününde bambaşka bir heyecanla sahnedeydim. Tüm yürüyüşlerimi heyecan ve seçilememe korkusuyla gerçekleştirdim. Puanlama bitti dereceler açıklanıyordu, ismimi duyamadığım için çok üzülmüştüm hatta gözlerim doldu ağlamak üzereydim. Kraliçe olmayı da beklemiyordum, Beyza diye bir arkadaşım vardı o olur sanıyordum çünkü onu da çok beğeniyorum. Neyse ismimi söylediklerinde öyle bir mutlu oldum ki anlatamam şok oldum ve birkaç saniye yerimden çıkamadım. Kral ve kraliçe olarak yürüdüğümüz de o sahnedeki en iyi yürüyüşümü gerçekleştirdim. Mutlu ve çok özgüvenliydim.

Volkan Güntoğar

– Çevrem ve berber dükkanına gelen yakın müşterilerim katılmam için çok ısrar etti. Aileme sunduğumda onlarda heyecanlandı ve oradan da aldığım bir gazla katılma kararı aldım. Başlarda hiç öz güvenim yoktu. 30 kişinin olduğu bir ön elemeden geçtim her adımımı seçilememe korkusuyla attım. Oradan sonra biraz daha güvenim geldi kendime. Sonra yürüyüş provaları ve sahne hazırlıkları çok keyifli ve heyecanlı geçti. Sahneye çıkma günümüz geldiğinde içimdeki korku ve heyecanı şuan tarif edemiyorum. Sahneye çıktık, yürüdük etrafımızda bir sürü bizi destekleyen insanlar vardı. Sonra dereceler açıklanmaya başladı, dördüncü açıklanıyor mesela ben hem seçilemedim diye üzülüyorum hem de mutlu oluyorum belki ben seçilmişimdir kral diye. En son adım okunduğunda heyecanım öz güvenim tüm bedenimi sardı ve Yağmurla birlikte gururla yürüdük. O kadar çok duygulandım ki hiç seçileceğimi düşünememiştim. Sahneden indiğim de gözyaşlarımı tutamadım.

 

 

Yarışma serüveninde aileleriniz sizleri nasıl destekledi?

Volkan Güntoğar

– Onlarda en az benim kadar heyecanlıydı. Provalarda öğrendiklerimi evde hep birlikte deniyorduk. Annem falan hep birlikte podyumda yürüyormuş gibi beni çalıştırıyorlardı. Hep desteklediler öz güvenimi birazda onlara borçluyum.

 

Yağmur İçer

– Zaten benim katılmamı en çok annemler istiyordu. Çok ısrar ediyorlardı, annem sürekli bana sen yaparsın senin güler yüzün yeter diye destekliyordu. Gülümsemeni hiç eksik etme diye tembihledi sürekli. Annem bu kadar bana destek vermeseydi büyük ihtimal sahnede veya o süreçte ağlardım bu kadar öz güvenli olmazdım. Seçildikten sonra kulisten çıktığımda bir sürü çevrem sarılıp tebrik etti fotoğraf çekinmek istedi. Ailemde içindeydi sarıldık tebrik ettiler gözlerinden okunuyordu onlarında mutluluğu ve gururu. Annem ağlıyordu sevinçten zaten.

 

Kral ve Kraliçe olduktan sonra özgüveninizde bir artış oldu mu? ve Çevrenizden nasıl tepkiler aldınız?

 

Volkan Güntoğar

– Benim özgüvenimde baya artış oldu. Yürüyüşüm dahi daha özgüvenli. Çarşıda yürürken çekinirdim şimdi daha farklı daha rahat yürüyorum. Şimdi çarşıda arkamdan kral diye bağırarak sesleniyorlar. Dükkana gelen müşteriler beni tebrik etti halada ediyor. Bu da beni oldukça mutlu ediyor.

 

Yağmur İçer

– Özgüvenim iyice arttı seçildikten sonraki yürüyüşüm sahnedeki en iyi yürüyüşümdü. Okulda çok güzel karşılandım bende arkadaşlarım hocalarım hep tescilli güzelimiz diye seslendi bana, hala da öyle sesleniyorlar. Bir sürü tebrik aldım ister istemez insanın çok hoşuna gidiyor bu tepkiler.

 

Peki bu başarı sizin geleceğinizi etkileyecek mi? Gelecekte ne olmak istiyorsunuz? Gelecek planlarınızda değişim oldu mu?

 

Volkan Güntoğar

– Evet benim oldu. Bundan sonra ajanslara başvurmayı düşünüyorum kendimi bu alanda geliştirip ilerlemek istiyorum. Daha özgüvenli olarak. Tabi berberliğe de devam edeceğim. Başaramazsam mesleğimden devam edeceğim. İkisini aynı anda ilerletmeyi düşünüyorum çünkü şuan ki mesleğimi de seviyorum.

 

Yağmur İçer

– Benimde hayallerimin arasına yer etti bu meslekten ilerlemek bunun için çalışmayı düşünüyorum tabi ama olmazsa da sıkıntı yok. Yarışmadan önce sağlık sektöründe ilerlemeyi, hemşire olmayı düşünüyordum.Yine bu alandan ilerlemeye devam ederim olmazsa eğer.

Son olarak bir dahaki mandalina güzellik yarışmasına sizden sonra katılacak akranlarınıza bir mesajınız var mı?

Yağmur  İçer

– Kimse acaba katılsam mı diye düşünmesin. Ben kendim burcum gereği sanırım çok ağlak biri olmama rağmen her şey çok güzeldi. Özgüvenim zaten vardı ama daha da emin oldum kendimden. Güzel bir deneyim seçilmemek de kötü değil sonuç olarak güzellik göreceli bir kavram.

Volkan Güntoğar

– Bence de kimse düşünmesin ve katılsın. Korkacak hiçbir şey yok muş. Güzel arkadaşlıklar için bile katılına bilinirmiş. Yağmur’un dediği gibi güzellik göreceli bir kavram dereceye girmeseniz bile o havayı solumak bambaşka.

Röportaj: DİLEK GÜRBÜZ

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)