Seferihisar Emlak

İlçemiz okullarından Necat Hepkon Anadolu Lisesi, hayvan ve doğa dostu bir proje gerçekleştiriyor. Okul, kendi geliştirdiği ve uyguladığı projeyi pandemi sürecinden sonra Avrupa Birliğine sunmaya hazırlanıyor.

Okuldaki bu proje de, dezavantajlı ve odaklanma problemi yaşayan öğrenciler dahil her öğrencinin yaşamına dahil etmesi gereken hayvanseverlik ve doğaseverlik aşılanmakta. Proje dahilinde okulda 3 ördek, çeşitli ırktan 15 tavuk, 5 hindi, 3 tavşan, 4 güvercin bulunuyor ve düzenli olarak bakımları yapılıyor. Öğrenciler ve öğretmenler birlikte hayvanlarla vakit geçirerek, onları besleyerek ve bağ kurarak kişisel gelişimlerine olumlu bir katkıda bulunuyorlar.

Öğretmenlerde, geliştirdikleri bu projenin kendi öğrencilerinde “sosyal ve mental anlamda gelişim, sevgi aşılanması, tecrübelerinin giderek artması açısından doğru ve iyi bir uygulama olduğunu, gözle görülür bir fayda sağladığını belirterek “bundan dolayı çok mutlu olduklarını” belirttiler.

Okul müdürü ve müdür yardımcısının desteklerinin ve emeklerinin yadsınamayacak kadar çok olması velilerin de takdirini topluyor.

ANIT AĞAÇLARI GELECEĞE KAVUŞTURULDU

Asırlık zeytin ağaçlarına da Necat Hepkon Anadolu Lisesi olarak bakım ve budama işlemi yaptıklarından bahseden okul yöneticileri “anıt ağaçlarını geleceğe kavuşturduğumuz için çok mutluyuz ve doğamızı hep birlikte korumaya devam edeceğiz” dediler. Ayrıca yaşamlarının devamını sağladıkları bu ağaçların, ileri süreçte “Anıt Ağaç” olarak tescili için gerekli girişimlerin yapılacağını ifade ettiler.

Son Güncelleme : 13 Kasım 2020 15:27