fbpx

Mandalina Şenliği Merve Özbey ile renklenecek

Mandalina Şenliği Merve Özbey ile renklenecek
Yayınlanma tarihi : 20 Kasım 2021 8:48

Seferihisar’da bu yıl 21.’si düzenlenecek olan Mandalina Şenliğinde on binlerce kişiyi ağırlamaya hazırlanıyor. Merve Özbey şarkılarıyla renklenecek şenlikte, mandalina kral ve kraliçesi, en kaliteli mandalina üreticisi, en iyi mandalinalı yemek ve tatlı, en iyi mandalinalı hediyelik eşya seçilecek.

Seferihisar’da bu yıl 21.’si düzenlenecek olan Mandalina Şenliği, yine renkli görüntülere sahne olacak. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen festival, bu yıl da binlerce kişiyi konuk edecek. Seferihisar’da yetişen mandalinanın daha çok kitleye ulaşıp yeni pazarlar bulmasını hedefleyen şenlik, 5 Aralık 2021 Pazar günü saat 14.00’da Şehitler Çeşmesi önünden kortej yürüyüşü ile başlayarak kapalı pazar yerinde devam edecek.
Dünyanın en kaliteli Satsuma mandalinasının yetiştiği yer olan Seferihisar’ın turuncu şenliğinde; yöresel kıyafetin bir parçası olan üstlük, yöresel keşkek ve toplamda 15 ton mandalina dağıtılacak. Mandalina şenliğinin en önemli yarışmalarından biri olan mandalina kral ve kraliçesi seçimi de şenlikte gerçekleşecek. En iyi mandalina üreticisinin seçileceği şenlikte ayrıca, en iyi mandalinalı yemek ve tatlı, en iyi mandalinalı hediyelik eşya da seçilecek.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)