Seferihisar Emlak

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Seferihisar’a gelerek bir dizi temaslarda bulundu.

İlçe Başkanı Hamit Nişancı ile birlikte Hükümet Konağına geçen Kaya, Kaymakam İlhan Abay ve Cumhuriyet Başsavcısı Arif Gedikoğlu‘nu ziyaret etti. Hükümet Konağı’nda yeni adliye yapımı ile iş ve ticaret mahkemelerinin Seferihisar‘a getirilmesi konusunda çaba gösterilmesi konuşuldu.

Ardından, SEFEKO ziyaret edilerek İstanbul ve Ankara‘ya mandalina ticaretinin geliştirilmesi, soğuk hava deposu için yer tahsisi ile fabrikanın kapasitesinin yükseltilmesi için ilgili bakanlıklar nezdinde girişimde bulunacağı belirtildi.

Milletvekili Kaya ve beraberindekiler, Uçak Kardeşler Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Uçak‘ı şirket merkezinde ziyaret etti. Hayrettin Uçak, heyete fabrikayı gezdirerek mandalina ihracatıyla ilgili bilgi verdi.

Hayrettin Uçak, “Rusya’ya ihracat kısıtının açılması üreticiye ve ihracatçıya büyük faydası oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’nın ziyareti bizleri onurlandırdı. Kendisine teşekkür ediyorum. Hükümetimizin yol genişletme ve iyileştirme çalışmaları başta olmak üzere Seferihisar’ın kalkınmasına yönelik projeleri ilçe halkında büyük heyecan yaratıyor” dedi.
Milletvekili Kaya, Uçak Kardeşler ve şantiye alanında Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Baki Çoban, Yol Yapım Başmühendisi Alparslan Eşlik ve Müteahhit Firma Proje Müdürü Atilla Özoğul‘dan Seferihisar – Kuşadası genişletme çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.
Anadolu Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, Kaya’nın önüne geçerek sinyalizasyon ve üst geçit isteklerini Kaya‘ya iletti.


Ürkmez bölgesinde temaslarda bulunan heyet, yat limanı, balıkçı barınağı ve jeotermal projelerle ilgili bilgi aldı.

Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, “34 kilometrelik yol, Başbakanımız Binali Yıldırım’ın talimatıyla başladı. İki ihale sürecimiz daha var. 2018 yılında vatandaşımızın hizmetine açacağız. Seferihisarla Başbakanımız yakından ilgileniyor. Jeotermal projeleriyle ilgili bakanlık ödenekleri hazır. Belediye destek isterse parti gözetmeksizin destek vermeye hazırız” dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Hamit Nişancı, “Başbakanımız Binali Yıldırım’ın İzmir’de değer verdiği milletvekillerimizden Sayın Mahmut Atilla Kaya, teşkilatımızı onurlandırdı. Sayın Kaya İzmir’deki vizyon projelerle bizzat ilgilenen milletvekilimiz.

Birçok büyük projenin gündeme geldiği bugün, aslında 6 aydır yapılan çalışmaların olgunlaşmasının bir sonucu. Sayın Milletvekilimize Seferihisar’a yapılacak adliye binasıyla ilgili kapsamlı bilgiler verdik. Adliye binasına 2017 içerisinde başlanacak. Sayın Başsavcımızın adliye binasında büyük emeği var. Kendisi de verdiği emekle bu değerli esere iz bırakacak. Mandalina üreticilerimizin, çiftçinin borcunun vadelendirmesiyle ilgili çalışmayı da başarıyla tamamladık. Bunun müjdesini SEFEKO’nun yöneticileriyle paylaştık.

Stadyumun hali içler acısı. İl Spor Müdürlüğümüz suni çim yapımı ve kompleksin iyileştirme çalışmalarına başlıyor. Ürkmez’e de kapalı spor salonu yapımı proje aşamasında. Kuşadası – Güzelbahçe yolu devasa bir yatırım. Seferihisar’ın kaderini değiştirecek. Jeotermalle ilgili Başbakanımız ve vekilimizin emeği çok büyük. Bizde siyasetin önünde hizmet yarışı var. Seferihisar’a elimizin yettiği, gücümüzün el verdiği tüm yatırımları getirebilmek için teşkilatımızla seferber olduk.

Ulamış refujunde öğrencilerimiz için tehlike arz eden istinat duvarları yenilenecek. Yeni bir okulun temeli atılacak. Diyaliz merkezi için çalışmalar belirli olgunluğa ulaştı. İlçemizin sorunlarıyla ilgili Kaymakamımıza rapor hazırlıyoruz. En kısa zamanda kendisine ileteceğiz” dedi.

Haber / Fotoğraf: Fatih Karabulut

Anadolu Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, Kaya’nın önüne geçerek sinyalizasyon ve üst geçit isteklerini Kaya’ya iletti.