Seferihisar Emlak

Seferihisar sevdalısı, hayırsever işadamı, hemşerimiz Necat Hepkon’un Atatürk Caddesi’ne 2012 yılında dikilen, ancak Hepkon’a tam olarak benzeyip benzemediği konusu 7 yıldır tartışma konusu olan heykel yenileniyor…

Aynı yere ve aynı kaide üzerine dikilecek yeni heykel, hem daha görkemli olacak hem de hayırsever Necat Hepkon’a benzetilecek.

HEYKEL İÇİMİZE SİNMEDİ!

Atatürk Caddesi’ndeki heykelin Seferihisar’a sayısız hizmetleri dokunan Necat Hepkon’a bir vefa borcu olarak dikildiğini, ancak hayırsever Hepkon’a tam benzemediğini ifade eden Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, ‘’Eğitim ve sağlık başta olmak üzere ilçemize sayısız hizmetlerde bulunan ve halkımızın kalbinde müstesna bir yeri olan hayırsever işadamımız Necat Hepkon’un heykelini yenileyeceğiz. Sağolsun, o gün Seferihisar Belediye Başkanı olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer, büyük çaba göstererek hayırsever iş adamımızın heykelini yaptırdı ve Atatürk Caddesi’ne dikti. Ama heykel hayırsever işadamımıza maalesef tam olarak benzemedi.

Seferihisar halkı olarak işadamımızın adına yakışan ve kendisine tam olarak benzeyen daha görkemli bir heykeli aynı yere dikerek hayırseverimizin anısını ölümsüzleştirmek bizim için gurur verici olacaktır.

İşadamımızın Seferihisar’a yaptıkları karşısında keşke biz daha fazlasını yapabilsek…

Seferihisar olarak Necat Hepkon’a minnettarız” dedi.

Seferihisar Belediyesi tarafından yaptırılan söz konusu heykel, 18 Eylül 2012 tarihinde, Necat Hepkon‘u temsilen oğlu Haluk Hepkon‘un da yer aldığı törenle açılmıştı.