Seferihisar Emlak

Basın Masası’na konuk olan AK Parti Seferihisar Belediye Başkan Adayı Hamit Nişancı, Seferihisarlıların kendisini göreve getirmesi halinde ilk işinin borç içindeki belediyenin giderlerini tıkamak olacağını ancak bunu yaparken personel çıkarma gibi bir yol izlemeyeceğini söyledi.

Evrim Ataman’ın moderatörlüğündeki programda Mustafa Karabulut ve Ezgi Güner Yeşil’in sorularını yanıtlayan Nişancı, ‘’Belediyenin ciddi miktarda borcu var. Fakat önceliğimiz, parayı bulmaktan ziyade, giderleri tıkamak üzerine olacak. Mevcut belediye personelini işten çıkarmak kolaycı bir çözüm olur. Böyle bir yöntem, Seferihisar’da küskünlükleri, dargınlıkları bir kenara bırakma amacındaki Hamit Nişancı için doğru bir yol olmaz. Çalışan, işini yapan kardeşlerim rahat olsun. Mevcut bütün personelimizden verim alacağız’’ diye konuştu.

‘’BÜTÜN TÜRKİYE KONUŞACAK’’

Şehrin altyapı eksikliklerinin hızlı bir şekilde giderileceğini ifade eden Hamit Nişancı, ‘’Seferihisar’a öyle bir park kazandıracağız ki; değil İzmir’in tüm Türkiye’nin konuştuğu bir merkez haline gelecek. Belediye başkanlığını bu kadar çok isteme sebebim, ilçeme faydalı olacağımı düşünüyorum. Başlayıp devam eden projelerin içini doldurabileceğimizi de biliyorum’’ dedi.

İlçe merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için Yapı Kredi Bankası’nın önünden  Ziraat Bankası’nın bulunduğu alana kadar yer altından bir geçiş verilmesi, Askeri Gazino’nun, Nüfus Müdürlüğü’nün ve şu anki meydanın altına da geniş bir otopark yapılması için çalışacağını belirten AK Parti adayı, bu projenin hayata geçmesinin Seferihisar ilçe merkezindeki trafik ve otopark sorununu önemli ölçüde hafifleteceğini kaydetti.

DİSİPLİNLİ BİR BELEDİYE

Belediye reisinin her vatandaşa doğumdan ölüme kadar refakat eden adam olduğunu vurgulayan Hamit Nişancı, şöyle devam etti: ‘’Büyükşehir Yasası ile belki sistemin formatı değiştirilmiştir ama ruhu aynıdır. İlçeyi yönetenler olarak insanları hiçbir kalıba koymadan, tek çatı altında birleştirmemiz lazım. Belediyede; ‘Bu bizim işimiz değil’ cevabı alınmayacak. Samimiyet ve konsantrasyonu hat safhada, disiplinin hakim olduğu bir belediye olacak. Mevcut belediye Seferihisar’a dair hem idaresini hem konsantrasyonunu kaybetmiştir. Yılmaz Büyükerşen’in  bana söylediği en önemli lafı, ‘Hangi projeyi yaparsanız yapın, içine insan koyamadığınız hiçbir projeden sonuç alamazsınız.’ Bizim de devlet-hükümet-belediyeler koordinasyonunu çok iyi yapmamız lazım.’’

‘’Eski Nişancı ile şimdiki Nişancı arasındaki farkla ilgili bir soruya yanıt veren Nişancı, ‘’Ben gerçekten çok heyecanlıyım. 10 yıl yeteri kadar beklediğimi düşünüyorum. Gerekli donanıma sahibim. Vatandaşım bu şansı bana verirse çok iyi değerlendireceğimden hiç şüpheleri olmasın. Bu ilçede Tunç Soyer ile başlamış, iyi anlamda yapılan proje ve yatırımların önünü açacağım. Biz ‘Nasıl katkıda bulunuruz’ noktasında çalışacağız. Pazardaki esnafımız kaygı duymasın. Üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getireceğiz. Üreticilerimizin sayısını daha da artırarak, vatandaşımıza destekler vererek üretimi teşvik edeceğiz’ ifadelerini kullandı.

‘’SAKİN ŞEHİR STATÜSÜ KORUNACAK’’

Tunç Soyer’in ilk icraatlarından olan Sakin Şehir (Cittaslow) üyeliğinin süreceğini belirten AK Parti Seferihisar Belediye Başkan Adayı Hamit Nişancı, sözlerine şöyle devam etti. ‘’Cıttaslow, uluslararası bir organizasyondur. Bizim bunu yok saymamız, sırt dönmemiz, onlara karşı önyargıda bulunmamız, kompleksli olmamız mümkün mü? Sayın Tunç Soyer’den de bu konuda yardımlarını isteyeceğiz. Bir nesle karşı sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. Bir şeyler yapabilecekken yapmazsanız tarih ve insanlığa karşı sıkıntılı bir duruma düşersiniz. Çocuk Belediyesi daha da güzel bir şekilde devam edecek.’’

Nişancı, Ürkmez ve Doğanbey mahallelerinin son dönemde layık olduğu belediye hizmetlerini alamadığını hatırlatarak, ‘’Serihisar’da çoğu yerde ihmalkarlık söz konusu. Ürkmez, Doğanbey-Payamlı bölgelerimizde ise ihmalkarlık doruk noktasında… Ürkmez Sanayi Sitesi’ni yapacağız. Ürkmez’in sorunları Seferihisar ilçe merkezinde oturarak çözülmez. Çok sürpriz başkan yardımcıları getirebilirim. Bölgemize sahip çıkan temiz arkadaşlarımızdan birisine o noktada görev verebilirim. 20 yıldır bana ve aday olduğum partiye hiç oy vermediğini söyleyen bir vatandaşım bana attığı mesaj şudur; ‘Kaybetme lüksün yok kardeşim!..’Bu ilçenin aydınlarıyla buluşacağız. Bu işin siyasi parti meselesinden çıkıp memleket meselesi haline geldiğini bizim gibi herkes hissediyor. Bizim insanları siyasi görüşlerine göre sınıflandırmamız olamaz. Bizim asıl görevimiz doğruyu anlatıp onları ikna edebilmektir’’ dedi.

Hamit Nişancı programdaki açıklamalarını şöyle tamamladı: ‘’20 senenin tecrübesiyle doğru bir ekip oluşturduğumuzu düşünüyorum. Herhangi bir kriz anında ben vatandaşımın yanında olurum. Seferihisar’da amatör spor ruhunu tekrardan canlandıracağız. Şehir stadımız, ilçemize yakışır bir şekilde yapılacak. İlçemiz çocuklarının bayramlarda ve çeşitli branşlarda katıldıkları yarışmalarda icra ettikleri eserleri, elde ettikleri başarıları sergilemek için orada bir salon hizmete açacağız. Ayrıca memurlar lokali yapılacak.  Zabıtalar konularına göre ayrılacak. Hayvanlarla ilgilenen zabıta birimi kurulacak. Yabancı seçmen diye bir tanımım yoktur. Hiç olmamıştır! Benim yıllardır Seferihisarlı tabirim vardır. O da şudur; bu memlekette çoluğunun çocuğunun rızkını arayan, bu memleketin yolunu sokağını arşınlamış, ‘Geleceğim burada’ diyen herkes benim için Seferihisarlıdır.’’