fbpx

Nişancı: Şahsi davam yok, hizmet için varım

Nişancı: Şahsi davam yok, hizmet için varım
Yayınlanma tarihi : 26 Aralık 2014 12:56 - Güncellenme tarihi : 29 Eylül 2016 4:38

AK Parti Seferihisar Teşkilatı’nın 5. olağan kongresinde atanmış ilçe başkanı olarak konuşan Hamit Nişancı, genel kurula katılan 231 delegeden 227’sinin oyunu alarak seçilmiş ilçe başkanı oldu.

Faaliyet raporunun okunmasından sonra kürsüye gelen Nişancı konuşmasında Seferihisar’da AK Parti’yi birinci parti yapmak için çalışacaklarına vurgu yaptı. Kendisine 26 yaşında ilçe belediye başkanlığını teslim eden Seferihisarlılara hizmet için yanıp tutuştuğunu kaydeden Nişancı, AK Parti’nin büyük bir parti olduğunu, ancak İzmir’i kazanmadan rahat yüzü görmeyeceklerini belirtti. 10 yaşındaki çocukların bile geleceği için bunun şart olduğunu söyledi.

2023 HEDEFİNE ULAŞACAĞIZ

Şahsi bir davasının olmadığını, Büyükşehir adayı ve Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım ile Seferihisar ve İzmir’e güç katmak için ortaya çıktığını ifade eden Hamit Nişancı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun çizdiği 2023 hedefine ulaşmak için çalışacağını, hakka hizmet halka hizmettir düsturu ile çalıştığını ‘Durmak yok, yola devam’ ifadesine katkı sağlamak istediğini ve Atatürk’ün çizdiği gerçek hedefler doğrultuda çalışacağını vurguladı. Milletvekili adayı olmadığını kaydeden Nişancı, “Ancak partim bana nerede görev verirse hizmete hazırım” diyerek milletvekili adaylığına da yeşil ışık yaktı.

CHP VE SOYER’E ELEŞTİRİ

Konuşmasının önemli bölümünde CHP ve Belediye Başkanı Tunç Soyer’e eleştiriler yönelten Hamit Nişancı, CHP’nin hiçbir zaman iktidar olamayacağını, ancak küçük küçük belediyeler kazandıklarını ve duvara tosladıklarını söyledi.

Seferihisar’da mevcut belediyenin önderliğinde düzenlenen festivallerin kendi döneminde yapılan çarşıda, konserlerin kendi döneminde yapılan statta, toplantıların bu salonda yapıldığına dikkat çeken Nişancı, belediyeye ait arsaların Tunç Soyer döneminde satıldığını öne sürerken Sığacık’taki bir arsanın satışında yolsuzluk yapıldığını iddia etti. CHP İlçe başkanına daha önce belediyeden maaş ödendiği iddiasında da bulunan Nişancı, AK Parti 5. olağan kongresinden sonra Seferihisar’da artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağına vurgu yaparak, “Belediyenin malını satar da tanıtım için harcarsanız, devleti tepenize indiririz” tehdidinde bulundu.

Nişancı, başta Denizli Milletvekili ve Koordinötör Milletvekili Mehmet Yüksel ile İl Başkanı Bülent Delican olmak üzere kongreye katılanlara teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)