fbpx

O davadan beraat etti

O davadan beraat etti
Yayınlanma tarihi : 08 Ocak 2015 9:10 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 9:11

Sandık başında dönemin bakanlarına hırsız diyerek hakaret ettiği iddia edilen CHP Seferihisar sandık görevlisi Aysel Tengiz beraat etti. CHP İlçe Başkanı İsmail Yetişkin’in hiç bir duruşmasına katılmadığı mahkemede CHP kadın kolları ve bazı belediye meclis üyeleri adliye koridorlarında Tengiz’i bir an olsun yalnız bırakmayarak büyük bir dayanışma örneği gösterdi.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde dönemin bazı bakanları için sandık görevlisine “hırsızlar” dediği iddia edilerek Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından savcılığa şikayet edilen Aysel Tengiz, 8 Ocak 2014 Perşembe günü hakim karşısına çıktı.

Davada Seferihisar Belediye Başkan Yardımcısı Gürhan Özata, CHP İlçe Teşkilatı, Kadın Kolları, Gençlik Kolları da Aysel Tengiz’in yanında yer aldı.

Seferihisar Adliyesi’nde görülen davada Aysel Tengiz iddialara cevap verdi. Sandık başında görevli üyelerin ve sandık başkanının şahit olarak dinlendiği davada, Aysel Tengiz “Ben bakanlarımız için benzer bir cümle kullanmadım, sadece hırsız arıyorsanız Seferihisar’da olmaz, hırsızları Ankara’ da arayın dedim ve  beratımı istiyorum” dedi.

Hakim şahitleri denledi ve yeterli delil bulunamadığından Aysel Tengiz’in berat kararını verdi..

Beraat kararının ardından Aysel Tengiz’le ve davaya katılan partililer birlikte büyük bir mutluluk yaşadı.

Seferihisar Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı İsmail Yetişkin’in Aysel Tengiz’in hiç bir duruşmasına katılmadığı karar duruşması sonucu mahkeme kararının  ardından bir mesaj yayınlayan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Demokrasi hepimiz için gerekli. Aysel Hanım’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)