fbpx

Orhanlı’da halkın katılımı toplantısı yapılacak

Orhanlı Köyü'nde yapılması planlanan Jeotermal, Güneş ve Rüzgar Enerji Santralları için halkın katılımı toplantısı yapılacak.
Orhanlı’da halkın katılımı toplantısı yapılacak
Yayınlanma tarihi : 26 Temmuz 2021 11:00

YENİ HABER – Seferihisar’a bağlı Orhanlı Köyü’nde 27 Temmuz (yarın)’da halkın katılımı toplantısı yapılacak. Jeotermal Enerji Santralı (JES) başta olmak üzere Güneş Enerji Santralı (GES) ve Rüzgar Enerji Santralı (RES) için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci başlatan şirket, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinin katılımı ile saat 14:00’te Köylü Kahvaltı Kafede buluşacak. Çevre örgütlerinin ve yerel yöneticilerin köylülere destek vereceği halkın katılımı toplantısına Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de destek verecek.

Orhanlı Köyü’nün neredeyse tamamı JES projeleri tehdidi altında. Bölgede başlatılan sondaj çalışmalarına karşı 99 köylünün dava açması sonucu İzmir 3. İdare Mahkemesi, projeyi yürütme kararı vermişti. Fakat şirket karara rağmen 200 yıllık ağaçları keserek köylülerin bir kez daha tepkisine neden olmuştu.

 

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)