Seferihisar Emlak

Eşsiz habitat varlığını bünyesinde barındıran, temiz akarsu kaynakları başta olmak üzere zengin doğal kaynaklara ve endemik bitki örtüsü ile yöreye özgü hayvan türlerine sahip ilçede düzenlenecek takas şenliği iki gün sürecek.

Seferihisar işbirliğiyle
Ovacık Belediyesi, Seferihisar Belediyesi, Ovacık 94 Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve İzmir Yerel Topluluğu tarafından düzenlenen Tohum Takas Şenliği’ne bütün yurttaşları davet eden Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, “Eşsiz habitat varlığını bünyesinde barındıran Ovacık’ta doğal tarım ve hayvancılık destekleri kapsamında 2015 yılında başlatmış olduğu tarımsal çalışmalar sonucunda, üreticiler tarafından üretimi yapılan ürünleri tüketici ile buluşturuyoruz. Çalışmalarımızı kooperatifleştirerek sürdürüyoruz. Bu kapsamda tüm üreticileri buluşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ege Üniversitesi Tarım Ekonomisi uzmanı Prof. Dr. Tayfun Özkaya ve İzmir Yerel Tohum Topluluğu Eş Dönem Sözcüsü Engin Önen’in de katılacağı programda çok sayıda etkinlik yapılacak.

12 Mayıs Cumartesi günü açılış konuşmalarıyla başlayacak etkinlik, atölye çalışmaları, müzik dinletisi, halk oyunları gösterisi ve Zeynep Kılıç, Bağcan Güneş Trio, Kadın Korosu ve Yerel Sanatçıların verdiği konserlerle devam edecek. Etkinlikte pazar günü de forum düzenlenecek. Prof. Dr. Tayfun Özkaya, Dr. Zerrin Çelik, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve Vakıflı Köyü Kooperatif Başkanı Bedros Kehyeoğlu gibi isimlerin bir araya geleceği forumun ardından stant alanında yapılacak olan tohum şenliği başlayacak.