fbpx

Polisten öğrencilere güvenli yaşam eğitimi

Polisten öğrencilere güvenli yaşam eğitimi
Yayınlanma tarihi : 15 Mart 2015 9:39 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 9:41

Polis-vatandaş işbirliğinin sağlanması ve çocukların karşılaşabilecekleri tehlikelerle başedebilme konularında bilinçlendirilmeleri amacıyla Seferihisar İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nce başlatılan uygulama kapsamında Seferihisarlı çocuklara seminer verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak toplam 17 okulda gerçekleştirilen eğitimin ilokulları kapsayan bölümünde çocuklara ‘Polislik mesleğinin tanıtımı, güvenlik kuralları, trafik kuralları’ konulu seminer verildi.

Ortaokulların 5. sınıf öğrencilerinin katıldığı eğitimde de çocukların karşılaşabileceklri tehlikeler karşısında hangi davranışları gösterecekleri anlatıldı. Trafikle ilgili bölümde de araçlarda mutlaka emniyet kemeri takılması, anne babaların bu konuda uyarılması konularına ağırlık verildi.

Çizgi film karakterleriyle verilen seminerlerde çocuklarıın polis amcaları ve ablalarıyla kaynaşmaları sağlanırken, çocuklara içinde güvenlik bilgilerinin bulunduğu ‘Fahri trafik polisim’ adlı kimlik kartları dağıtıldı.

POLİSTEN UYARILAR

–    Evde tak başınıza kaldığınızda tanımadığınız kişilere asla kapıyı açmayın.

–    Tanımadığınız kişilerden uzak durun.

–    Tehlike anında ‘imdat’ diye bağırın.

–    Tehlike sezdiğiniz ortamlardan süratle uzaklaşın.

–    – Araçlarda emniyet kemerinizi takın. Bu konuda büyüklerinizi de uyarın.

–    Polise güvenin. En küçük bir kuşkulu durumda polise başvurmaktan çekinmeyin.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)