Seferihisar Emlak

Seferihisar’ın göz bebeğinde bulunan ve mülkiyeti Seferihisar Belediyesi’ne ait Eski Kültür Merkezi’nin bulunduğu alan şu anda gündemde.

Başkan Soyer, Belediye Meclisi üyelerine “Ne yapalım düşünün!” önerisinde bulunurken kat karşılığı bir firmaya mı verilecek, Belediye kendi imkânlarıyla yıkıp yenisini mi yapacak?

Araştırma ve tartışmalar yapılırken, diğer yandan “o meclis üyesinin yakını veya şu kişiye verilecek” gibi kulağa hoş gelmeyen dedikodular başladı bile…dsc_0981SEFERİHİSAR’IN GÖZ BEBEĞİ!

İlçenin tam ortasında, yani meydanında bulunan Eski Kültür Merkezi’nin yeni yapılacağı ve yapımın kimler tarafından üstlenileceği konusunun konuşulması ve halk arasında da dedikodularının olması haliyle doğaldır.

Bu iddiaları çürütmek ve meydana gelebilecek dedikoduları önleyebilmek adına; Tunç Soyer‘in şeffaf belediyecilik anlayışı gereği tedbirini şimdiden alması bekleniyor.

PROJESİ YARIŞMAYLA SEÇİLMELİ İHALESİ DE PARK MEYDANINDA YAPILMALI!dsc_0982İlçenin gündem maddesi kültür merkezinin yıkılıp yeni yapılması için projenin onlarca mimar davet edilerek yarışma başlatılmalı.

Yani “ben verdim yapıldı olmamalı!”.

Ben filan kişiye verdim o yaptı” gibi girişimlere belediye yönetimi tamamen kapalı olmalı..

Proje aşamasından sonra da inşaat yapım ihalesi ilçe halkının izleyebileceği en yoğun mekanlar olan Dutlaraltı veya Park Meydanı’nda yapılmalı…161İşte! Seferihisar’ın göz bebeğinde, yani tam da ilçe merkezinde eski kültür merkezi alanına yapılacak veya yapılmayacak  inşaat için karar verecek  isimlerin tamamının fotoğrafları! 

Bu alana en iyi karar verebilecek, dahası karar aşamasında ellerini havaya kaldıracak  ekip!

İlçenin on veya yüz yıllar için ellerini havaya kaldıracak bu ekip, ilçenin geleceği için İyi veya kötü, her ne karar verilir ise kulakları Seferihisar halkı, yetmedi gelecek nesil  tarafından yaşam boyunca her zaman kulaklarını çınlatacak…