fbpx

Samos Karlovassi Belediyesi’nden dostluk mesajı

Komşu ada Samos’un Karlovassi Belediyesi web sitesine Türkçe seçeneği ekleyerek dostluk ve iyi niyet mesajı verdi.
Samos Karlovassi Belediyesi’nden dostluk mesajı
Yayınlanma tarihi : 14 Temmuz 2022 10:14

Seferihisar Belediyesi’nin geçtiğimiz haftalarda iş birliği ve dostluk ilişkilerinin güçlenmesi için ziyarette bulunduğu Karlovassi Belediyesi’nden karşı hamle olarak web sitesine Türkçe dil seçeneği ekleyerek geldi.

Seferihisar’dan Samos-Karlovassi’ye yapılan feribot seferleri ile Türkiye’den turistler için oldukça sık tercih edilen bir nokta haline gelen Samos’ta Karlovassi Belediyesi hem gelen Türk misafirlere kolaylık olması hem de Türkiye-Yunanistan arasındaki siyasi gerilimin Türk-Yunan dostluk ilişkilerine gölge düşürmemesi için web sitesini Türkçe de erişime açtı.

İkili ilişkiler için oldukça sevindirici bir gelişme olduğunu belirten Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin; ‘’ Karlovassi Belediyesi ile dostluğumuz çok eskiye dayanıyor. Fakat araya pandeminin girmesi ile uzak kalmıştık. 25-26 Haziran’da bir dostluk ve işbirliği ziyareti gerçekleştirmiştik. Türkçe dil seçeneğinin eklenmesini görüşmemizin ilk meyvelerini verdiği olarak okuyabiliriz. Biz Samos ile İon Kentler Birliği projemiz üzerinden görüşmelere ve toplantılara devam ediyoruz. Türkçe dil seçeneğinin eklenmesi Samos’u ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları için de oldukça faydalı olacaktır.’’ Dedi.

Samos’u ziyaret etmek isteyenler https://mwsamos.gr/ adresini ziyaret edip aşağıda bulunan dil seçeneklerinden Türkçe’yi seçerek adayı keşfedebilir.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)