fbpx

Seferihisar Belediyesi Resim Çalıştayı sona erdi

Seferihisar Belediyesi 2. Uluslararası Resim Çalıştayı Ürkmez Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen kapanış sergisi ile sona erdi.
Seferihisar Belediyesi Resim Çalıştayı sona erdi
Yayınlanma tarihi : 23 Ağustos 2021 11:07

Seferihisar Belediyesi ve Abderalılar Sanat Derneği işbirliği ile Sanatçı Sinan Yasdıman küratörlüğünde düzenlenen çalıştay süresince Türkiye, Almanya, Belçika, Güney Kore, İran ve Kosova’dan gelen sanatçıların hazırladığı eserler Ürkmez Gençlik Merkezi’nde düzenlenen kapanış töreninde sergilendi. Bir hafta boyunca sanatçıların gerçekleştirdiği atölye çalışmaları ve eğitimleriyle devam eden çalıştaya altı farklı ülkeden 7 sanatçı katıldı.

SOKAKLAR RENGARENK
16-22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen çalıştay Seferihisar sokaklarını rengarenk bir havayla  süslerken sanatçılar; Alireza Ghoojari, Anthony De Baets, Clemens Beungkun, Ethem Baymak, Gabriele Schaffartzi, Prof. Orhan Cebrailoğlu ve Büşra Nur Arslan’ın çalıştay süresince Ürkmez ve Sığacık’ta gerçekleştirdiği atölye çalışmaları ve eğitimler halktan büyük ilgi gördü.
Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Dünyanın birçok ülkesinden gelen sanatçıları Seferihisarlılarla buluşturmaya devam ediyoruz. Uluslararası alanda düzenlediğimiz etkinliklerimiz arttırarak Seferihisar’ı evrensel bir kültür sanat merkezi haline getireceğiz. Katılan tüm sanatçılarımıza teşekkür ediyor, 3. çalıştayımızda yeniden bir arada olmayı diliyorum.” dedi.​
Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)