fbpx

Sefer Topçu’dan iddialara yanıt: “Seferihisar halkı için çalışmaktayım”

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Seferihisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Harita Mühendisi Sefer Topçu Seferihisar Yeni Haber Gazetesi’ni ziyaret etti.
Sefer Topçu’dan iddialara yanıt: “Seferihisar halkı için çalışmaktayım”
Yayınlanma tarihi : 11 Ağustos 2022 5:59

Ziyaretten önce gazete yazarı Mustafa Karabulut “Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?” başlıklı bir yazı kaleme almıştı.

“TUNÇ SOYER SEFERİHİSAR’I UNUTMADI”

Karabulut’un iddialarına yazılı olarak cevap veren CHP’li Sefer Topçu: “Öncelikle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Seferihisar’ı hiç bir zaman unutmadı. İlçemizde İZSU tarafından 120 milyonluk yatırım yapıldı.  Vatandaşlarımız sağlıklı içme suyuna kavuştu.  Gödence’de içme suyu kuyusu açıldı.  Düzce’de yeni bir sondaj kuyusu imalatı yapılıyor.  Derelerde ıslah çalışmaları devam ederken,  Ulamış, Düzce ve Turgut’ta paket arıtma tesisleri kuruluyor.   Önümüzdeki süreçte Cumhuriyet, Mersinalanı,  Bengiler, Camikebir, Hıdırlık, Sığacık, Tepecik ve Ulamış Mahallelerinde yağmur suyu hatları kurulacak.  Ayrıca Soyer’in talimatlarıyla İZBETON’un yarımada şubesi Seferihisar’da açılacak” dedi.

“ZAMAN ZAMAN VERDİĞİM ÖNERGELER OLDU”

CHP’li Sefer Topçu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde bürokrasiye takılmadıklarını belirterek: “Büyükşehir’de bürokrasiye takılmadan birçok işi çözebiliyoruz.  Bu yüzden yapmış olduğum hizmetleri ve çalışmaları tek tek saymacağım. Bazı çalışmalarımı muhtarlarımız daha iyi bilir.  Benim verdiğim önergeler zaman zaman olmuştur.  Ama önergesiz olarak yapılan hizmetler zaman ve çözüm açısından daha iyi değil midir?  Yazınızı okuyunca üzüldüm.  Yaklaşık 1 yıl öncede imar konusunda bir yazınız olmuştu. Ben isim vermediğiniz yazınızda üzerime vazife alarak sizi aramıştım. Bilgi vereceğimi söyemiştim. Uygun zamanda çağıracağım demenize rağmen o çağrıyı yapmadınız.  Kendi işimi ve menfaatlerimi önemsemeden Seferihisar halkı için çalışmaktayım. 3.5 yıldır görevimin başındayım. ‘Doğanbey’de 50 adet otel yapılabilecek alanda 3 yıldır hiçbir çalışma olmadı’ diye imarla ilgili sorunuza gelince;  20 nolu parselasyon planı ile 148 dönümde (sunis ote bölgesinde) tapu tescili yapıldı. 58 nolu perselasyon planı ile 117 dönem alanda topu tescili yapıldı. 33 Nlolu parselasyon planı ile 482 dönüm alanda (Soner Camii-Çiçek Sitesi Arası) tapu tescili yapıldı. 16 uygulaması ile Nata holdinge ait 200 dönüm alanda tapu tescili yapıldı. 80 nolu parselasyon planı ile sakız ağacı yarımadası bölgesinde 20 dönüm olmak üzere Doğanbey Bölgesinde yaklaşık toplam 1150 dönüm alan imar yönünden yatırımcısını bekliyor” dedi.

YAPILAN İMAR ÇALIŞMALARINDAN BAHSETTİ

Meclis Üyesi Sefer Topçu yapılan çalışmalardan bahsederek: “Sığacık Batı Akarca planı imar komisyonuna havale edildi. Doğu Akarca planı ise bitti.  Bu planlar incelenecek ve onaya gidecek.  15 yıldır kısmen yapımcısı ile kısmen üyelerince sürüncemede olan Bahçeköy plan tadilatı  Büyükşehir Belediyesi’ne gitti. Seferihisar merkez 2. Etap( Düzce) planı Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden geçti. Seferihisar 1. Etap planı değişikle onaylandı.  Turabiye Mahallesi Hastana arkası 65 nolu 85 dönüm Büyükşehir Belediyesi encümene giriyor. Askıya çıkacak. 63 ve 64 nolu planlarlarla ilgili Büyükşehir Belediyesi’ne hata ve eksikler bildirildi ve düzeltildi. Seferihisar Belediyesi’nde inceleniyor. Mezarlık sorunu çözüldü. Seferihisar ve Urla’nın kullanacağı mezarlık alanı İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden geçti” dedi.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)