fbpx

Seferihisar Belediye Meclisi toplandı! Gündemde Akarca var….

Seferihisar Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Başkan İsmail Yetişkin yönetimde gerçekleştirildi.
Seferihisar Belediye Meclisi toplandı! Gündemde Akarca var….
Yayınlanma tarihi : 04 Temmuz 2022 4:13

Belediye Meclisi’nde söz alan AK Partili Meclis Üyesi Melike Balcıoğlu Akarca’da yaşanan sıkıntıları dile getirerek: “Akarca Bölgesi’nde yer alan vatandaşlarımızın bazı konularla ilgili sıkıntıları mevcut. Bu sıkıntılardan birisi de artıma ile ilgili olan. Bu konuda bir çalışma yapılması gerekiyor. Bizleri de bu konuyla ilgili bilgilendirirseniz sevinirim. Diğer bir sorunda bölgedeki toplu taşıma araçlarının azlığıyla ilgili” dedi.

Başkan İsmail Yetişkin’de sıkıntıların takipçisi olduklarını belirterek: “Arıtma ve toplu ulaşım İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda. Biz sadece bu konuyla ilgili ricacı olabiliyoruz. Herhalde ya araç sayısıyla yada akaryakıt zamlarıyla ilgili bir sıkıntı var. Burada yapılan bir çalışma var. Mavi dolmuşları İZTAŞIT’a geçirip ek seferler koymayı düşünüyorlar. Arıtmayla ilgili de takipdeyiz. Plaj futbol sahasının oradan denize doğru derin deşarj döşeme olayı var. Biz defalarca bu konuyu gündeme getirdik. Fakat bütçenin içerisinde var mı yok mu bilmiyorum” dedi.

Belediye meclisinde  gece pazarı ve seyyar işgaliye harçları ile belediye reklam panolarındaki gelir kalemlerinin artırılması konusu görüşüldü. Ayrıca akaryat fiyatlarında ve enflasyondaki artıştan dolayı bazı bütçe kalemlerine ek ödenek sağlanması konusu gündeme geldi.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (1)
  • Ahmet Metin dedi ki:

    Yol medeniyettir her şeyden önce Akarcanın yolu çok bozuk.