fbpx

Seferihisar Birlik Sofrasında buluştu

Seferihisar Birlik Sofrasında buluştu
Yayınlanma tarihi : 30 Nisan 2022 9:08

Seferihisar Cumhuriyet meydanında birlik sofrası kuruldu.

Seferihisar Belediyesi Seferihisar Cumhuriyet Meydanın iftar düzenledi. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in ismini bizzat kendisinin verdiği ‘Birlik Sofrası’ Ürkmez ve Seferihisar’da kuruldu.

İsmail Yetişkin tek tek masaları gezerek vatandaşların bayramını kutladı.

Yetişkin yaptığı konuşmada, “Ramazan ayını geride bıraktık. Bizim zamanımızdaki Ramazanlar yoksul, ihtiyaçlı vatandaşların durumuna empati yapmak ve gerekli desteği sağlamak şeklinde yaşanırdı. Şimdi de yine böyle yaşanıyor ama ne yazık ki artık sadece Ramazan’da değil her gün yoksulun, ihtiyaçlının halini anlamamız gereken günlere geldik. Seferihisar Belediyesi olarak ocağı yanmayan, tenceresi kaynamayan ev olmasın diye var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz. Her zaman tüm zorlukları bir arada hep beraber aştığımızı ifade ediyorum. Bugün bu sofranın adına ‘Birlik Sofrası’ dememizin nedeni de bundandır. Birlik olmaya, birbirimizin elinden tutmaya en çok ihtiyacımız olan günler bu günlerdir. Umuyorum ve inanıyorumki birlik ve beraberlik içinde tüm zorlukların üstesinden geleceğiz.” dedi.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Birlik Sofrası iftarına köylerden de vatandaşların geldiği görüldü. Bu geleneğin sıklıkla devam etmesini gerektiği vatandaşlar tarafından ifade edildi.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)