Seferihisar Emlak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun 1 Ekim’de yaptığı “yokum” açıklaması, siyaset kazanını kaynatmaya devam ediyor.

Kocaoğlu’nun açıklaması domino etkisi yaratırken Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir için adaylık açıklaması yaparak “2014 seçimlerinde de ‘Aziz başkan aday olmazsa ben aday olmak istiyorum’ demiştim. Değişen bir şey yok. Seferihisar’da, İzmir’de yaşamaya devam ediyorum. Türkiye’nin koşulları belki daha fazla çalışmamızı gerektiriyor. Bakalım, nasıl takdir ederlerse” diye konuşmuştu.

Siyasi kulislerde Tunç Soyer’in adaylık açıklaması, “Seferihisar’a noktayı koydu” iddiasını iyice güçlendirirken, Seferihisar’da da adaylık açıklamaları peş peşe gelmeye başladı.

İLK ADAY YETİŞKİN Mİ?

CHP Seferihisar İlçe Başkanı İsmail Yetişkin, dün parti meclisini toplayarak istifa kararını parti meclisiyle paylaştığı belirtilirken, belediye meclis üyeliği için de parti meclisinden istifaların beklendiği ifade edildi.

2 DÖNEMDİR KAZANAN İLÇE BAŞKANI

Yetişkin’in başkanlığı döneminde iki yerel seçim gerçekleşirken, 2 seçimde de CHP zaferini ilan etti. Öte yandan, Tunç Soyer’in de İsmail Yetişkin’i destekleyeceği siyasi kulislerde sıkça dile getiriliyor.

TÜRKER ÇINAR DA ADAY

İşadamı Türker Çınar da, bugün yaptığı açıklamada CHP’den aday adaylığını ilan etti. Çınar, “Parti büyüklerim uygun görürse bu onurlu göreve adayım” dedi.