fbpx

Seferihisar Kurban Pazarında Satışlar Başladı

Seferihisar Kurban Pazarında Satışlar Başladı
Yayınlanma tarihi : 09 Ekim 2013 7:04 - Güncellenme tarihi : 03 Eylül 2015 7:06

Seferihisar Belediyesi’nin düzenlediği Kurbanlık Hayvan Pazarı’nda, ilk gün ilk kurbanlık satışı da gerçekleşti. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala alıcı ve satıcıları buluşturan pazarda, kurbanlık seçmek isteyenler uzun incelemelerin ardından satıcılarla sıkı pazarlıklar yapıyor.

18 Ekim yani Kurban Bayramı’nın son gününe kadar Seferihisar ve çevresinden gelenlere hizmet edecek olan Kurban Pazarı, Seferihisar başta olmak üzere Urla, Karaburun, Mordoğan, Çeşme ve Güzelbahçe ilçelerini kapsayan yarımada halkına yerli yetiştiricilerin özenle beslediği sağlıklı kurbanlıkları seçme imkanı sunuyor.

HASTA HAYVANA GİRİŞ İZNİ YOK

Yerli hayvan yetiştiricilerini korumak amacıyla organize edilen pazar, hayvanların su ve yem ihtiyacının karşılandığı, sterilize edilmiş ve gölgelikli padoklarda yetiştiricilerin hayvanlarını sergilemesine imkan veriyor. Seferihisar Kurbanlık Hayvan Pazarı’nın giriş ve çıkışında hayvanlara kimlik ve Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı’nın Türkvet sistemi kontrolleri, ayrıca veteriner denetimi yapılıyor, kurbana uygun olmayan hayvanların pazara girişi engelleniyor. Satışı yapılan kurbanlıklar için nakliye hizmeti de sunuluyor. İsteyen kurbanlığını alıp evine götürebiliyor, isteyen de kurbanını Belediye’ye ait kurban kesim alanında kestirmek üzere bayrama kadar pazarda bırakabiliyor. Hijyenik ve steril şartlarda barınması sağlanan kurbanlıkların kesiminde ortak kesim noktasındaki belediye personeli kasaplar görev alacak.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)