Seferihisar Emlak

Büyük kolaylıkların sağlandığı yapılandırma çalışmaları konusunda bilgi veren Seferihisar SGK Seferihisar Rehberlik Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Şaziye Sarıtaş 7143 Sayılı yeni yapılandırma kanunu ile vatandaşlara çok büyük ödeme kolaylıkları sağlandığını anlattı.

Sarıtaş, yapılandırmanın 31.03.2018 tarihinden öncesi dönemlere ait 4/a ,4/b ve 4/c sigortalılarına ait sigorta primleri, işsizlik sigortası primi, idari para cezaları, rücu alacakları, Bağkur sigortalılarının daha önce dondurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğacak prim borçlarını ve yersiz bağlanan gelir ve aylıklardan doğan alacakları kapsadığını belirtirken müracaat için son günün 31.07.2018 olduğunu hatırlattı.

Sarıtaş “Yapılandırılan tutarı peşin veya ilk taksit 2018/Ağustos ayında başlamak üzere ikişer aylık dönemlerde en fazla 18 taksitte ödenmesi gerekmektedir. Vatandaşlar, yapılandırma devam ettiği sürece yapılandırma dışındaki borçlarının ödenmesi kaydıyla sigorta primi teşvik uygulamalarından yararlanabilecektir” dedi.