Seferihisar Emlak

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin tarafından başlatılan Tarihi Sualtı Müzesi Projesi için Sığacık Körfezi’nde bir arabalı vapur, 2 tank ve bir savaş uçağı müze olacak.

Dalış turizmi canlanacak

Deniz ve güneş turizminin yıllardır en çok tercih edilen ülkelerinden olan Türkiye, donanımlı dalışta (tüplü dalış) son yıllarda iyice ilerledi. Turizmi sportif etkinlikle birleştiren dalış merkezleri yerli ve yabancı dalış meraklılarına hizmet veriyor. Seferihisar’da bu konuda hem yerli hem yabancı turistlerin ilgi odağı durumunda bulunuyor.

Tarihi tank batırılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin emekliye ayırdığı Eminönü Arabalı Vapuru, 1974 Kıbrıs Çıkarması’nda kullanılan 2 tank ve F – 16 savaş uçağı Sığacık Körfezi’nde batırılarak dalış meraklıları Seferihisar Belediyesi tarafından hayata geçirilecek Sualtı Müzesi’nde ağırlanacak.

“Dalış turizminin vazgeçilmez adresi olacağız”

.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Büyükşehir Belediyesi, Eminönü arabalı vapurunu emekliye ayırdı. Bunun üzerine biz işi biraz daha büyüttük. 1974 Kıbrıs çıkarmasında kullanılan iki tankı da ekleyeceğiz. Bir de F-16 savaş uçağı var. Bunların hepsini üst üste batırıp dalış turizmini canlandıracağız. Daha önce birçok kent, dalış turizmi için çalışmalar yaptı. Ama ilk kez üçlü batık işini biz hayata geçireceğiz. Hayalimizi ilçemizin kurtuluş günü olan 11 Eylül’de yapmak istiyoruz. Bu çalışmamız ile hedefimiz dalış turizminin vazgeçilmez adresi olmak” dedi.