Seferihisar Emlak

Cumartesi gecesi Manavlar Sokağı’ndaki bir kahvehanenin duvarını delerek bitişikteki kuyumcu dükkanına giren hırsızlar, oksijen tüpü ile parçaladıkları kasadan 700 bin liralık mücevher çaldı.

Profesyonel hırsızlar tarafından gerçekleştirilen kuyumcu soygunu cumartesiyi pazara bağlayan gece meydana geldi. Daha önce sokakta gezerek ve kahvehanede oturarak keşif yaptıkları tahmin edilen soyguncular, planlarını gece yarısı gerçekleştirdi. Kahvehanenin kapısını zorlayarak açan hırsızlar, kuyumcu dükkanı ile aradaki duvarı deldi. Ardından da sarraf dükkanına girip oksijen kaynağı ile kasayı açarak içindeki bilezik, yüzük, kolye gibi mücevherleri çaldı. Geldikleri yoldan da dışarı çıkarak kayıplara karıştı.

Kahvehane işletmecisinin, duvarın delindiğini görüp kuyumcu dükkanının sahibine haber vermesinden sonra başlatılan polis incelemesinde,  hırsızların işyerine ait güvenlik kamerası kayıtlarını sildiği ve alarmı devre dışı bıraktığı anlaşıldı. Soygunun profesyonel işi olduğu ihtimaline ağırlık veren polisler, sokaktaki bütün güvenlik kameralarının görüntülerini inceleyerek olay öncesinde keşif yaptıkları tahmin edilen şüphelileri belirlemeye çalışırken parmak izi ve diğer deliller ile ilgili de araştırma yapıyor. (DÜNDAR GÜNEY)