Seferihisar Emlak

Seferihisar, çocuklarımıza hayatın temel ögelerini kalıcı şekilde veren yeni bir kreşe kavuştu… Kreş, temel anlamı ile çocuklarımızı sosyal hayata hazırlanmasına odaklanıyor.

Eski Seferihisar Belediye Başkanı Mehmet Ergon’un girişimi ile açılan kreş, özellikle çocukları sanal ortamdan uzak tutarak, arkadaşlık, paylaşım, oyun oynama ve el becerileri kazandırma unsurlarını önemsiyor.
Kreşi büyük bir özenle hazırlayan Ergon, çağımızda kreş eğitiminin çok büyük önem kazandığına dikkat çekiyor. “Çocuklarımız teknolojinin rüzgarına kapılıp, sosyal hayattan kopuyorlar. Arkadaşlık, paylaşım kavramları unutuluyor. Aile bağları teknolojinin etkisinde zayıflıyor. Bizim amacımız teknolojiden çocukları uzak tutmak değil. Teknolojinin sosyal hayatı etkilemeden kullanılabileceğini öğretmek. Artık çocuklarımızın sokaklarda oynama, sokaklarda hayatı ve arkadaşlığı öğrenme şansları kalmadı. Biz sokak oyunlarını onlara oynatırken hem bedensel güçlenmeyi sağlamaya, hem de arkadaşlık, paylaşım gibi kavramları onlara aşılamaya çalışıyoruz” diyen Ergon ilk dönemde eğitim sistemlerinin ümit verdiğini de sözlerine ekleyerek, şöyle konuşuyor:
Kreşe devam eden çocukların kişisel mutluluklarında olumlu gelişmeler olduğunu hem bizler hem de aileler gözlüyor. Bu elbette bizi de mutlu ediyor. Çocuklarımız daha birkaç ay içerisinde çok güzel oyunlar oynamaya, ekip olmanın önemini anlamaya, öğrenmeye başladılar. Amacımız çocuklarımıza temel hayat eğitiminin en önemli unsurlarını aşılamak”.